"Vicks Active SimptoMax" - učinkovit lijek za prehlade
"Vicks Active SymptoMax" ("Vicks Active SymptoMax") je kompleksan lijek koji se široko koristi za liječenje akutnih respiratornih infekcija.
Indikacije za uporabu
"Vicks Active SimptoMax" je dostupan u sljedećim oblicima:
Upute za uporabu lijeka ukazuju na to da je to mukolitičko sredstvo, stoga ima sposobnost razrjeđivanja ispljuvka.
Lijek ima sekretolitičke i sekretomotorne učinke. Kada uzimate lijek unutra, tijelo ga dobro apsorbira.
U kojim slučajevima se koristi “Tjedni aktivni Simptomaks”?
- bronchiolitis;
- akutni ili kronični bronhitis;
- bronhijalna astma;
- traheitis zbog virusne ili bakterijske infekcije;
- upala pluća;
- sinusitis;
- otitis gnojan;
- cističnu fibrozu;
- sinusitis;
- kataralni otitis
Primijeniti "Vicks Active Symptomax" može se koristiti za uklanjanje takvih simptoma same bolesti:
- kašalj;
- rinitis;
- Teško ispuštanje ispljuvka;
- Teške glavobolje;
- Bol u grlu;
- Visoka tjelesna temperatura;
- Bolovi u mišićima, opća slabost.
Lijek Vicks Active SymptoMax također se koristi za akutne, teške prehlade, olakšavajući simptome.
Kompozicija "Vicks Active SimptoMax"
Uključuje brojne potentne tvari poznate po svojoj učinkovitosti u liječenju.
- Paracetamol. Komponenta je ne-narkotički analgetik koji pomaže smanjiti temperaturu, ublažiti bol, ukloniti upalu i oticanje te druge simptome prehlade. Paracetamol je dio gotovo svih lijekova koji se koriste protiv prehlade i drugih respiratornih bolesti, jer se učinkovito bori protiv njihovih simptoma.
- Gvayfezin. Ova komponenta, koja je dio Vicks Active SymptoMaxa, je mukolitična, jer prvenstveno utječe na sputum, koji se ispušta iz dišnih organa tijekom prehlade. Guaifezin uklanja jake napade kašlja, olakšava proces iskašljavanja sluzi iz gornjih dišnih putova, ublažava upale i iritacije.
- Fenilefrin hidroklorid. Zahvaljujući ovoj komponenti, Vicks Active SymptoMax primarno utječe na nosnu sluznicu, olakšavajući oticanje i upalu. Zbog toga se "Vicks Active SimptoMax" brzo i učinkovito bori protiv obične prehlade, olakšava disanje pacijenta.
Lijek sadrži takve dodatne komponente:
- caharoza;
- askorbinska kiselina;
- aspartam;
- natrijev citrat;
- acesulfam kalij;
- okus limuna.
Sve ove komponente Vicks Active SimptoMax pružaju dodatne terapeutske učinke i poboljšavaju učinak glavnih aktivnih sastojaka.
Terapijski učinci, ublažavanje stanja pacijenta tijekom uzimanja Vicksa Active Simptomaks se pojavljuje oko četvrt sata nakon primjene šumećih tableta ili drugih oblika lijeka.
Upute za uporabu lijeka pokazale su da učinak "Vicks Active SimptoMax" traje oko 6 sati ili duže.
Ako se lijek koristi u obliku šumećih tableta, morate zapamtiti da je njihov sastav nešto drugačiji. Glavna tvar "Vicks Active ExpectoMed" tablete - acetilcistein.
Šumeće tablete sadrže dodatne tvari:
- Natrijev bikarbonat;
- Limunska kiselina;
- aspartam;
- povidon;
- Aroma limuna;
- Fina adipinska kiselina.
Kao i kod praha, pomoćne komponente "Vicks Active" u tabletama povećavaju učinak glavne komponente.
Upute za uporabu
Ovisno o obliku lijeka, koristi se drugačije. Važnu ulogu ima starost pacijenta.
U uputama za uporabu "Vicks Active" navodi se da djeca trebaju koristiti lijekove na ovaj način:
- U obliku spreja, lijek se koristi najviše tri puta dnevno ubrizgavanjem u nos (jednim dodirom). Dulje od tjedan dana, "Vicks Active" sprej se ne može koristiti za djecu. Jedina iznimka mogu biti preporuke liječnika. Djeca bi se trebala koristiti na takav način da imaju 6-10 godina;
- Također je moguće koristiti šumeće tablete Vicks Active za liječenje djece. Djeca od 2 do 6 godina daju ½ tablete (doza 100 mg) najviše tri puta dnevno. Za djecu u dobi od 6-14 godina uputa se preporuča uzimanje "Vicks Active" za prehladu u količini od 1 tablete dva puta dnevno (doza - 200 mg).
Samo u ova dva oblika lijeka mogu se koristiti za liječenje djece.
Što se tiče odraslih i djece starije od 14 godina, uzmite Vicks Active na ovaj način:
- Šumeće tablete koriste se četiri puta dnevno u količini od 1 kom.
- Kada uzimate "Viks Active SymptoMax" uputu preporučuje se da koristite najviše 4 vrećice dnevno. Njihov sadržaj mora se otopiti u čaši tople vode i piti u jednom gutljaju.
Ne preporučuje se uporaba Vicks Active-a dulje od tjedan dana. To vrijedi i za djecu i za odrasle.
Uzimanje tableta uključuje konzumiranje velike količine pročišćene vode.
kontraindikacije
Lijek se ne može upotrijebiti u nekim slučajevima, što kaže da je instrukcija
- Prisutnost čireva duodenuma, želudac;
- Trudnoća, dojenje. Lijek se dobro apsorbira u krv kroz mlijeko i može prodrijeti u posteljicu. Zbog toga, kada koristite Vicks Active, možete ozlijediti dijete;
- Fenilketonurija. U ovoj bolesti, lijek se ne može koristiti jer sadrži aspartam;
- Primjena Vicks Active ne preporučuje se djeci čija je dob manja od 2 godine. Ako je lijek propisan, to treba učiniti samo liječnik i odrediti dozu;
- Alergija na sastojke lijeka - jedna od kontraindikacija "Vicks Active";
- Teške bolesti bubrega, nadbubrežne žlijezde, jetre, organa za probavni trakt;
- Sklonost pacijentovog tijela da krvari, osobito plućna, arterijska hipotenzija.
Interakcija alkohola
Upute za uporabu jasno pokazuju da se "Vicks Active" u bilo kojem obliku ne može koristiti u kombinaciji s alkoholom, bez obzira na oblik u kojem se lijek koristi.
Unatoč činjenici da nije antibiotik, postoji stroga zabrana takvog "dueta". To je zbog činjenice da se komponente "Vicks Active" mogu "voditi" nepredvidivo u takvoj situaciji, uzrokujući nuspojave u obliku mučnine, povraćanja, glavobolje, anemije, hipertenzije, poremećaja srčanog ritma, vrtoglavice itd.
"Vicks Active SimptoMax" - recenzije
U pravilu, kada se koristi Vicks Active, poboljšanje stanja pacijenta događa se vrlo brzo. Simptomatsko liječenje provodi se unutar 20 minuta nakon uzimanja lijeka. Razgovor o oporavku i uspješnoj borbi s bolešću može biti samo 4-5 dana nakon početka liječenja.
U nekim slučajevima postoji potreba da se ovaj lijek kombinira s drugim lijekovima kako bi se povećala učinkovitost u borbi protiv bolesti.
Pokušajte ne propisati lijekove za sebe, a osobito za djecu. Bolje je konzultirati se s liječnikom koji će dati potrebne preporuke za njegovu prijavu.
"Vicks Active": upute (prah). "Vicks Active" (šumeće tablete): upute za uporabu
Respiratorne patologije najčešće se bilježe u jesensko-proljetnom razdoblju. Kako bi ublažili simptome bolesti, farmaceutske tvrtke nude mnogo lijekova. Danas, mnogi pacijenti su zainteresirani za pitanje što čini "Vicks Active"? Upute za uporabu, indikacije i kontraindikacije za uporabu opisane su u nastavku.
Na farmaceutskom tržištu naše zemlje, predstavljeni lijek se prodaje u obliku spreja, masti, matičnjaka, tableta ili praha. Upute za uporabu "Viks Active" karakteriziraju kao učinkovito mucolitičko sredstvo za stanjivanje. Lijek pokazuje sekretomotorni i secretolytic djelovanje. Oralna primjena osigurava visoki stupanj apsorpcije lijeka.
Kemijski sastav medicinskog praha
Sastav lijeka uključuje sljedeće sastojke:
- paracetamol (glavni aktivni sastojak);
- fenilefrin hidroklorid;
- sukroza;
- guaifenesin;
- natrijev citrat;
- citratna kiselina;
- kalij acesulfam;
- okus mentola;
- askorbinska kiselina;
- natrijev ciklamat;
- aspartam;
- okus limuna.
"Vicks Active" se često koristi u liječenju akutnih respiratornih bolesti. Ovaj alat je uključen u skupinu mukolitika.
imenovanje
Jeste li dodijeljeni Vicks Active? Uputa preporučuje korištenje ovog lijeka tijekom prehlada (gripa, sinusitisa, rinitisa, bronhitisa, bronhopneumonije itd.) Virusne i bakterijske etiologije. Lijek se također često propisuje za sljedeće simptome:
- curenje iz nosa;
- zimice;
- nazalna kongestija;
- hipertermija;
- grlobolja;
- migrena;
- kašalj, itd.
Što može zamijeniti lijek?
Pregledali smo glavne karakteristike lijeka "Viks Active". Analozi lijeka često se koriste u terapijskoj praksi. Prije zamjene lijeka koji vam je propisao liječnik, obavezno se posavjetujte sa specijalistom (ljekarnikom, terapeutom). Ispod su najpopularniji analozi lijeka "Vicks Active":
Farmakološka svojstva
Ako odlučite koristiti Vicks Active, upute ukazuju da ovaj lijek ima kombinirani učinak na ljudsko tijelo.
Paracetamol je učinkovit analgetik i antipiretik skupine anilida. Mehanizam djelovanja povezan je s blokiranjem aktivnosti enzima (ciklooksigenaze I i II) i sinteze prostaglandina. Bioaktivna tvar povećava prag bola podražljivosti središta hipotalamusa istog naziva. Istovremeno se smanjuje podražljivost centra za termoregulaciju. Protivupalni učinak lijeka izražava se blago, jer se paracetamol uništava staničnim enzimima - peroksidazama.
Fenilefrin hidroklorid je učinkovit lijek za uklanjanje nadutosti i hiperemije sluznice nosa. Lijek eliminira znakove rinoreje, optimizirajući nosno disanje.
Gvayfenezin - mukolitičko sredstvo koje smanjuje viskoznost sputuma, doprinosi njegovom izlučivanju iz respiratornog trakta, smanjuje broj epizoda kašljanja i aktivira proces iskašljavanja. Maksimalna koncentracija bioaktivnih spojeva u krvi opažena je unutar pola sata nakon uzimanja lijeka.
kontraindikacije
Liječnici ne preporučuju uzimanje "Vicks Active" (upute upozoravaju na to) u prisustvu sljedećih patologija:
- disfunkcija jetre;
- malapsorpcija glukoza-galaktoze;
- glaukom zatvaranja kuta;
- arterijska hipertenzija;
- hipertireoidizam;
- trudnoća;
- atrofični rinitis;
- fenilketonuriju;
- dijabetes;
- razdoblje laktacije;
- hiperplazija prostate;
- nedostatak enzima - izomalt, invertaza, sukraza;
- netolerancija na fruktozu;
- teška bubrežna disfunkcija;
- preosjetljivost na sastojke lijeka.
Uz sve navedeno, vrijedi napomenuti da se "Vicks Active" ne smije uzimati zajedno s drugim lijekovima protiv kašlja (koji sadrže paracetamol). Tijekom razdoblja liječenja treba se suzdržati od konzumiranja alkohola. Uz krajnji oprez, lijek se propisuje u prisutnosti bronhijalne astme, bolesti krvi, kongenitalne hiperoksalurije, kao i hiperbilirubinemije.
Nuspojave
Alat "Viks Active", čije su upute za upotrebu napisane dovoljno detaljno, može potaknuti razvoj niza nuspojava:
- methemoglobinemia;
- vrtoglavica;
- mučnina;
- povraćanje;
- sulfgemoglobinemiyu;
- bronhospazam;
- nesanica;
- alergije, osip na koži;
- nervoza;
- neytropiyu;
- agranulocitoza;
- anoreksiju;
- leukopenija;
- angioedem;
- gepatonekroz;
- hipertenzija;
- anksioznost;
- anafilaktički šok;
- tremor;
- aplastična anemija;
- multiformni eritem;
- povećana razdražljivost;
- trombocitopenije;
- angioedem;
- hemolitička anemija;
- smještajni pareza;
- tahikardija;
- midrijaza.
"Viks Active Sineks": upute za uporabu
Lijek je namijenjen za intranazalnu uporabu. "Vicks Active Sineks" instrukcija karakterizira kao vazokonstriktor. Odmah nakon primjene lijeka smanjuje se oticanje nosne sluznice, što poboljšava disanje nosa. Sredstva se mogu koristiti u dobi od deset godina. Lijek se propisuje u dvije injekcije u svaku nosnicu, ali ne više od 3 puta dnevno. U procesu korištenja spreja za nos ne može nagnuti glavu.
"Vicks Active": upute (prah)
Lijek se propisuje kako bi se uklonili simptomi ARVI. Što kaže naredba "Vicks Active"? Prah se mora otopiti u vrućoj vodi. Ovisno o stanju pacijenta, davanje farmaceutskog sredstva se propisuje u intervalima od šest sati. Međutim, ne zaboravite da se ne smije konzumirati više od 4 vrećice dnevno. Liječnici ne preporučuju takav tretman više od 3-5 dana. U nedostatku željenog učinka, trebate potražiti savjet stručnjaka.
"Vicks Active" (tablete): doziranje, cijena i način primjene
Koji je režim doziranja "Vicks Active"? Uputa (cijena lijeka, usput, izravno ovisi o obliku farmaceutskog agensa) preporučuje da odaberete dozu posebno za određenog pacijenta, s naglaskom na njegovo zdravlje i prisutnost određenih patologija. Cijena lijeka je u rasponu cijena od 150 do 350 rubalja.
U svakom pojedinačnom slučaju, samo iskusni liječnik moći će odabrati učinkovit režim liječenja i propisati odgovarajuću dozu Viks Active (šumeće tablete). Upute za uporabu ukazuju na minimalnu dozu, koja kod nekih patologija može biti neučinkovita. Svaka bolest zahtijeva vlastiti tijek primjene. Za adolescente (u dobi od 14 godina) često se propisuje lijek "Vicks Active". Upute za pjenušave tablete preporučuju uzimanje 200 mg 2-3 puta dnevno. disfunkcija jetre, bubrega i nadbubrežnih žlijezda.
Šumeće tablete "Vicks Active" uputstva preporučuju korištenje s patologijama organa dišnog sustava, kao i stanja komplicirana stvaranjem viskozne gnojne sluzi. Lijek je učinkovit u sinusitis, otitis, sinusitis, traheitis, astma, upala pluća, bronhitis i cistična fibroza.
zaključak
Lijek se izdaje bez liječničkog recepta, ali ne smijete se uvijek upuštati u samoliječenje. Ako ste u opasnosti od kontraindikacija, liječnik bi trebao propisati liječenje. Lijek mora biti izvan dohvata djece.
Vicks Aktivni Simptomaks
Vicks Active SimptoMax: upute za uporabu i recenzije
Latinski naziv: Vicks Active SymptoMax
ATX kod: N02BE51
Aktivni sastojak: paracetamol + fenilefrin (paracetamol + fenilefrin)
Proizvođač: WRAFTON Laboratories (UK)
Aktualizacija opisa i fotografija: 07/11/2018
Cijene u ljekarnama: od 116 rubalja.
Vicks Active SymptoMax je kombinirani lijek s protuupalnim, antipiretičkim i anti-gnijezdačkim djelovanjem, koji se koristi za simptomatsko liječenje gripe i prehlade.
Oblik i sastav otpuštanja
Oblik za doziranje Viks Active SymptoMax - prašak za otopinu za oralnu primjenu: fino-kristalni; limun - svijetlo žuta, s karakterističnim mirisom limuna, pripremljena otopina - žuta, s opalescencijom, s karakterističnim mirisom limuna; crna ribizla - svijetlo ljubičasta, s karakterističnim mirisom crnog ribiza, pripremljena otopina je crveno-ljubičasta, s karakterističnim mirisom crnog ribiza (po 5 g u laminiranim vrećicama, u kartonskoj kutiji od 5 ili 10 vrećica).
Aktivne tvari u sastavu praška od 1 vrećice (5 g):
- fenilefrin hidroklorid - 12,2 mg;
- paracetamol - 1000 mg.
Pomoćne komponente (prah limuna / crnog ribiza): askorbinska kiselina - 100/100 mg; saharoza - 1936/2351 mg; limunska kiselina - 812/812 mg; natrijev citrat - 501/501 mg; aspartam - 25/53 mg; acesulfam kalij - 65/51 mg; kvinolin žuta boja - 1/0 mg; okus limuna F / 501.476 / AR0504 - 40/0 mg; okus limuna F / 29088 - 30/0 mg; okus limuna F / 28151 - 240/0 mg; okus limuna F / 29089 - 240/0 mg; boja boja crne ribizle - 0/6 mg; ukus crne ribizle 1007348 - 0/60 mg; ukus crne ribizle S-133747 - 0/56 mg.
Farmakološka svojstva
farmakodinamiku
Tjedni aktivni Simptomaks je kombinirani lijek; njegovo djelovanje je zbog svojstava njegovih sastavnih komponenti:
- paracetamol: ima antipiretičko i analgetsko djelovanje. Ovi učinci su posljedica inhibicije sinteze prostaglandina u središnjem živčanom sustavu;
- Fenilefrin: postsinaptički agonist alfa-adrenergičkih receptora s niskim kardioselektivnim afinitetom za beta-adrenergičke receptore; odnosi se na broj dekongestiva; eliminira hiperemiju i natečenost sluznice nosne šupljine, sužava žile.
farmakokinetika
Potpuno i brzo se apsorbira iz tankog crijeva. Cmaksimum (maksimalna koncentracija tvari) u krvi dolazi 15-20 minuta nakon gutanja. Njegova sistemska bioraspoloživost određena je presistemskim metabolizmom i može varirati u rasponu od 70–90% (ovisno o dozi). Brzo se širi u sva tkiva tijela.
Poluživot je oko 2 sata, a metaboliziran u jetri, više od 80% tvari izlučuje se u obliku sulfatnih spojeva i glukuronida u urinu.
Brzo se apsorbira iz probavnog sustava. Vrijeme je da stignete do Cmaksimum - 1-2 sata
S "prvim prolaskom" kroz jetru, razina metabolizma fenilefrina je prilično visoka (oko 60%), te se stoga, kada se daje oralno, njegova bioraspoloživost smanjuje (oko 40%).
Vrijeme poluživota je u rasponu od 2-3 sata, a izlučuje se u obliku sulfatnih spojeva s urinom.
Indikacije za uporabu
Tjedni Aktivni SymptoMax prah propisan je za simptomatsko liječenje gripe i prehlade, uključujući:
- nazalna kongestija;
- grlobolja;
- bolovi različite lokalizacije, uključujući glavobolju;
- povišena tjelesna temperatura.
kontraindikacije
- arterijska hipertenzija;
- ishemijske bolesti srca;
- teška oštećenja bubrežne funkcije;
- oslabljena funkcija jetre;
- glaukom;
- hiperplazija prostate;
- dijabetes;
- hipertireoidizam;
- nedostatak saharoze / izomaltaze, malapsorpcije glukoze-galaktoze;
- netolerancija na fruktozu;
- fenilketonurija (povezana s aspartamom lijeka);
- kombinirana primjena s tricikličkim antidepresivima, inhibitorima monoamin oksidaze, beta-blokatorima ili njihovo korištenje tijekom prethodnih 14 dana;
- trudnoća i dojenje;
- dobi do 18 godina;
- individualna netolerancija na sastojke lijeka.
Ne preporučuje se dugotrajna uporaba lijeka. Ne preporučuje se istovremena uporaba s drugim lijekovima koji sadrže kašalj / paracetamol. Nemojte uzimati lijek u isto vrijeme s alkoholom.
Relativna (bolesti / stanja u kojima je potrebno imenovati Wicks Active SymptoMax s oprezom):
- kronična opstruktivna plućna bolest;
- bronhijalna astma;
- nedostatak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;
- hiperoksalurije;
- poremećaji krvi;
- kongenitalna hiperbilirubinemija (Dubin-Johnson, Gilbert, Rotor sindromi).
Upute za uporabu Viks Active SymptoMax: metoda i doziranje
Puder Vicks Aktivni SymptoMax uzet unutra.
Jedna doza - 1 vrećica. Prvo morate otopiti sadržaj vrućom, ali ne kipućom vodom zapremine 250 ml. Otopina se uzima nakon što se ohladi na prihvatljivu temperaturu.
Ako je potrebno, Vicks Active SimptoMax može se uzimati svakih 4-6 sati, ali ne više od 4 puta dnevno.
Preporučeno trajanje prijema (bez liječničke konzultacije):
- kao anestetik - 5 dana;
- kao febrifug - 3 dana.
Ako simptomi potraju, posjetite liječnika.
Nuspojave
fenilefrin
- kardiovaskularni sustav: rijetko - tahikardija, povišeni krvni tlak;
- živčani sustav: rijetko - nervoza, tjeskoba, tremor, zbunjenost, nesanica, razdražljivost, glavobolja, razdražljivost;
- probavni sustav: često - povraćanje, anoreksija, mučnina;
- alergijske reakcije: rijetko - alergijske reakcije, uključujući osip na koži, bronhospazam, anafilaksiju, urtikariju.
paracetamol
- mokraćni sustav: rijetko - nefrotoksičnost, retencija urina;
- središnji živčani sustav: rijetko - vrtoglavica;
- probavni sustav: rijetko - hepatotoksično djelovanje, povraćanje, mučnina, suhoća oralne sluznice;
- hematopoetski sustav: rijetko - methemoglobinemija, aplastična anemija, povišeni krvni tlak; vrlo rijetko - patološke promjene u krvi, uključujući trombocitopeniju, agranulocitozu, hemolitičku anemiju, neutropeniju, leukopeniju, pancitopeniju;
- alergijske reakcije: rijetko - urtikarija, osip na koži, anafilaksa, angioedem, bronhospazam;
- ostali: rijetko, povišeni intraokularni tlak, pareza smještaja, midrijaza.
predozirati
Glavni simptomi predoziranja paracetamolom:
- više od 10 g: oštećenje jetre;
- više od 5 g: oštećenje jetre u prisustvu faktora rizika (zlouporaba alkohola, dugotrajna terapija primidonom, karbamazepinom, fenitoinom, fenobarbitalom, rifampicinom ili drugim lijekovima koji induciraju enzime jetre, cističnu fibrozu, kaheksiju, gladovanje, nedostatak glutationa, infekcija HIV-om).
Prekršaji se manifestiraju kao blijeda koža, povraćanje, mučnina, bol u trbuhu, anoreksija. Mogu se pojaviti unutar 12 do 48 sati nakon uzimanja lijeka. Mogu se razviti samo pojedinačni simptomi (na primjer, samo povraćanje ili mučnina), što možda ne odražava stvarni stupanj rizika od oštećenja organa.
Simptomi teškog predoziranja: koma, zatajenje jetre u kombinaciji s progresivnom encefalopatijom, pankreatitis, aritmija, akutno zatajenje bubrega u kombinaciji s tubularnom nekrozom (uključujući i odsutnost teškog oštećenja jetre), smrt.
Simptomi predoziranja fenilefrinom: razdražljivost, glavobolja, visoki krvni tlak.
U slučajevima predoziranja Viks Active SymptoMax, bez obzira na prisutnost / odsutnost primarnih simptoma, potrebno je konzultirati liječnika. Kako bi se spriječile ozbiljne posljedice, potrebno je poduzeti mjere, uključujući uvođenje donatora SH-skupina i prekursora sinteze glutation-metionina (8 do 9 sati nakon predoziranja) i acetilcisteina (8 sati). Potrebu za dodatnim mjerama određuje liječnik pojedinačno na temelju koncentracije paracetamola u krvi, kao i vremena koje je proteklo nakon uzimanja većih doza lijeka.
Posebne upute
Preporuča se suzdržati se od uzimanja anksiolitičkih i hipnotičkih lijekova, kao i drugih lijekova koji sadrže paracetamol tijekom terapije.
Viks Active SymptoMax iskrivljuje rezultate laboratorijskih ispitivanja kako bi odredio koncentracije mokraćne kiseline i glukoze u plazmi.
Utjecaj na sposobnost upravljanja motornim vozilima i složenih mehanizama
Bolesnici u upravljanju motornim vozilima trebaju uzeti u obzir mogućnost pojedinačnih reakcija, uključujući rizik od razvoja zbunjenosti i vrtoglavice.
Koristiti tijekom trudnoće i dojenja
Prema uputama, tjedni aktivni SymptoMax nije određen tijekom razdoblja trudnoće i dojenja.
Koristite u djetinjstvu
Tjedni Aktivni SymptoMax je zabranjen za bolesnike mlađe od 18 godina.
U slučaju oštećenja bubrežne funkcije
Kontraindicirano je provođenje terapije u prisutnosti izraženog oštećenja bubrežne funkcije.
S abnormalnom funkcijom jetre
Zabranjeno je provođenje terapije u prisutnosti oslabljene funkcije jetre.
Interakcije lijekova
fenilefrin
- antidepresivi, derivati fenotiazina, antiparkinsonski i antipsihotici: razvoj retencije mokraće, suhoća oralne sluznice, konstipacija;
- glukokortikosteroidi: povećanje vjerojatnosti glaukoma;
- halotan: povećan rizik od ventrikularnih aritmija;
- triciklički antidepresivi: povećanje adrenomimetičkog učinka fenilefrina.
paracetamol
- etanol, fenitoin, barbiturati, rifampicin, flumecinol, triciklički antidepresivi, fenilbutazon i drugi stimulansi mikrosomalne oksidacije u jetri: povećanje proizvodnje hidroksiliranih aktivnih metabolita, što može uzrokovati pojavu teških intoksikacija;
- varfarin i drugi derivati kumarina: poboljšanje njihovog antikoagulantnog djelovanja (u pozadini produljene uporabe paracetamola);
- Indirektni antikoagulansi: pojačavanje njihovog djelovanja;
- metoklopramid, domperidon: povećanje brzine apsorpcije paracetamola;
- urikozuriki lijekovi: smanjenje njihove učinkovitosti;
- Kolestiramin: smanjenje brzine apsorpcije paracetamola;
- inhibitori monoaminooksidaze, sedativi, etanol: pojačavaju njihove učinke.
analoga
Analogi Viksa Aktivni simptomi su Caffetin Coolmax, Lemsip Lemon, Lemsip Max.
Uvjeti skladištenja
Čuvati na temperaturi do 25 ° C. Čuvati izvan dohvata djece.
Rok trajanja - 3 godine.
Uvjeti prodaje u ljekarni
Otpušta se bez recepta.
Pregledi Viks Active SimptoMax
Prema ocjenama, Vicks Active SymptoMax učinkovito uklanja simptome prehlade i gripe. Primijećeno je da lijek djeluje brzo. Uzimanje otopine noću olakšava spavanje, jer ublažava bolove, smanjuje kašalj, uklanja glavobolje i opušta mišiće. Među nedostacima ukazuju na njegovu visoku cijenu i razvoj nuspojava, uključujući letargiju i smanjenje koncentracije.
Cijena Vicks Active SimptoMax u ljekarnama
Okvirna cijena za Vicks Active SimptoMax (5 ili 10 vreća po paketu) je 175–205 ili 255–385 rubalja.
Vicks Active SimptoMax - službene upute za uporabu
Matični broj:
Trgovački naziv lijeka: Vicks Active SimptoMax
Međunarodni nezaštićeni naziv:
Oblik doziranja:
Sastav (za jednu vrećicu)
Aktivne tvari - paracetamol 1000 mg, fenilefrin hidroklorid 12,20 mg.
Pomoćne tvari u prahu crnog ribiza - askorbinska kiselina, saharoza, limunska kiselina, natrijev citrat, aspartam, acesulfam kalij, aroma crne ribizle S-133747, aroma crne ribizle 1007348, boja crne ribizle.
Pomoćne tvari u prahu limuna - askorbinska kiselina, saharoza, limunska kiselina, natrijev citrat, aspartam, acesulfam kalij, kinolin žuta boja, okus limuna F / 29088, okus limuna F / 29089, okus limuna F / 28151, okus limuna F / 501.476 / AP0504.
opis
Crni ribiz - prašak: fino-kristalni prah svjetlo-ljubičaste boje s karakterističnim mirisom crnog ribiza.
Limun u prahu: svijetlo kristalni prah svijetlo žute boje s karakterističnim mirisom limuna.
Praškasta otopina crnog ribiza: crveno-ljubičasta boja s karakterističnim mirisom crnog ribiza.
Otopina limunastog praha: žuta s karakterističnim mirisom limuna, s opalescencijom.
Farmakoterapijska skupina:
ATX kod: N02BE51
Farmakološka svojstva
farmakodinamiku
Kombinirani lijekovi, djelovanje koje je zbog sastava njegovih komponenti.
Paracetamol djeluje analgetski i antipiretički, ovi učinci su posljedica inhibicije sinteze prostaglandina u središnjem živčanom sustavu.
Fenilefrin je postsinaptički agonist alfa-adrenergičkih receptora s niskim kardioselektivnim afinitetom za beta-receptore. Dekongestivi, sužavaju krvne žile, eliminiraju oticanje i hiperemiju sluznice nosa.
farmakokinetika
Paracetamol se brzo i potpuno apsorbira u tankom crijevu. Maksimalna koncentracija u krvi promatrana je 15-20 minuta nakon gutanja. Sistemska bioraspoloživost određena je presistemskim metabolizmom i, ovisno o dozi, kreće se od 70% do 90%. Paracetamol se brzo širi po tjelesnim tkivima i ima poluživot od približno 2 sata. Metabolizira se u jetri i izlučuje se urinom u obliku glukuronida i sulfatnih spojeva (> 80%).
Fenilefrin se brzo apsorbira iz probavnog trakta. Razina primarnog metabolizma je vrlo visoka (≈60%), stoga oralna primjena fenilefrina smanjuje njegovu bioraspoloživost (≈40%). Maksimalna koncentracija u plazmi opažena je nakon 1-2 sata, a poluživot varira od 2 do 3 sata. U mokraći se izlučuju kao sulfatni spojevi. Oralnu primjenu fenilefrina kao dekongestiva treba provesti u intervalima od 4-6 sati.
Indikacije za uporabu
Simptomi "prehlade" bolesti i gripe: glavobolja, bol u grlu, druge vrste boli, nazalna kongestija, vrućica.
kontraindikacije
Ne preporučuje se dugotrajna uporaba lijeka. Istodobnu primjenu drugih lijekova koji sadrže kašalj i / ili paracetamol treba izbjegavati. Nemojte uzimati lijek dok uzimate alkohol.
Bronhijalna astma, KOPB (kronična opstruktivna plućna bolest), nedostatak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, bolesti krvi, kongenitalna hiperbilirubinemija (Gilbert, Dubin-Johnsonov sindrom, Rotor), hiperoksalurija. Koristiti tijekom trudnoće i tijekom dojenja
Ne koristite lijek tijekom trudnoće i tijekom dojenja. Doziranje i primjena
Sadržaj jedne vrećice otopite u vrućoj, ali ne i vreloj vodi (250 ml). Pustiti da se ohladi na prihvatljivu temperaturu i piti.
Odrasli i djeca starija od 18 godina - jedna torba. Ako je potrebno, ponovite prijem svakih 4-6 sati, ali ne više od 4 doze (vrećice) dnevno.
Lijek se ne preporuča koristiti više od 5 dana kao anestetik i 3 dana kao antipiretik bez savjetovanja s liječnikom.
Ako simptomi potraju, obratite se liječniku. Nuspojave
paracetamol
Alergijske reakcije Rijetko: osip na koži, urtikarija, anafilaksija, bronhospazam, angioedem.
Sa strane središnjeg živčanog sustava Rijetko: vrtoglavica.
Iz hemopoetskog sustava Rijetko: aplastična anemija, methemoglobinemija, povišeni krvni tlak. Vrlo rijetko: patološke promjene u krvi, kao što su trombocitopenija, agranulocitoza, hemolitička anemija, neutropenija, leukopenija, pancitopenija.
Na dijelu probavnog sustava Rijetko: mučnina, povraćanje, suhoća oralne sluznice, hepatotoksično djelovanje.
Iz mokraćnog sustava Rijetko: zadržavanje urina, nefrotoksičnost (papilarna nekroza).
Ostalo Rijetko: pareza smještaja, povišeni intraokularni tlak, midrijaza.
fenilefrin
Od kardiovaskularnog sustava Rijetko: tahikardija, povišeni krvni tlak.
Na dijelu živčanog sustava Rijetko: nesanica, nervoza, tremor, tjeskoba, razdražljivost, zbunjenost, razdražljivost i glavobolja.
Probavnog sustava Često: anoreksija, mučnina i povraćanje.
Dio imunološkog sustava i kože Rijetko: alergijske reakcije, uključujući osip na koži, urtikarija, anafilaksija i bronhospazam. predozirati
paracetamol
Oštećenje jetre je moguće kod odraslih osoba koje su uzele 10 ili više grama paracetamola. Uzimanje 5 ili više grama paracetamola može uzrokovati oštećenje jetre ako postoje faktori rizika: dugotrajno liječenje karbamazepinom, fenobarbitalom, fenitoinom, primidonom, rifampicinom ili drugim lijekovima koji izazivaju jetrene enzime, zlouporabu alkohola, nedostatak glutanona (na primjer, pothranjenost), cističnu fibrozu, HIV - infekcija, post, kaheksija.
Simptomi predoziranja paracetamolom u prva 24 sata: blijedilo, mučnina, povraćanje, anoreksija i bol u trbuhu.
Oštećenje jetre može se pojaviti u razdoblju od 12 do 48 sati nakon primjene lijeka. U slučaju predoziranja paracetamolom, unatoč odsutnosti primarnih simptoma predoziranja, potrebno je potražiti kvalificiranu pomoć medicinskih ustanova. Potrebno je pravodobno poduzeti potrebne mjere kako bi se spriječile ozbiljne posljedice predoziranja.
Simptomi se mogu pojaviti samo djelomično u obliku mučnine ili povraćanja i ne moraju odražavati stvarni stupanj predoziranja ili rizik od oštećenja organa.
Kod teškog predoziranja - zatajenje jetre s progresivnom encefalopatijom, komom, smrću; akutno zatajenje bubrega s tubularnom nekrozom (uključujući i odsutnost teškog oštećenja jetre); aritmija, pankreatitis.
fenilefrin
Simptomi predoziranja fenilefrinom uključuju razdražljivost, glavobolju, povišeni krvni tlak.
U slučaju gore navedenih simptoma predoziranja, obratite se liječniku.
Liječenje: uvođenje donatora SH-skupina i prekursora sinteze glutation-metionina unutar 8-9 sati nakon predoziranja i acetilcisteina - u roku od 8 sati. Potreba za dodatnim terapijskim mjerama (daljnje uvođenje metionina, intravenozno davanje acetilcisteina) određuje se ovisno o koncentraciji paracetamola u krvi, kao io vremenu koje je proteklo nakon njegovog uzimanja. Interakcija s drugim lijekovima
paracetamol
Stimulansi mikrosomske oksidacije u jetri (fenitoin, etanol, barbiturati, flumecinol, rifampicin, fenilbutazon, triciklički antidepresivi) povećavaju proizvodnju hidroksiliranih aktivnih metabolita, što omogućuje razvoj teških trovanja.
Paracetamol pojačava učinak neizravnih antikoagulanata i smanjuje učinkovitost urikozuričnih lijekova.
Brzina apsorpcije paracetamola se povećava pod djelovanjem metoklopramida ili domperidona, a smanjuje se pod djelovanjem kolestiramina.
Antikoagulantni učinak varfarina i drugih kumarina pojačan je dugotrajnom primjenom paracetamola.
Lijek pojačava učinke inhibitora MAO, sedativa, etanola.
fenilefrin
Uz istovremenu upotrebu fenilefrina s antidepresivima, antiparkinsonskim, antipsihotičnim lijekovima, derivatima fenotiazina, zadržavanjem urina, suhoćom oralne sluznice, može doći do opstipacije.
Kada se koristi s glukokortikosteroidima povećava rizik od razvoja glaukoma.
Triciklički antidepresivi povećavaju adrenomimetički učinak fenilefrina, istodobno imenovanje halotana povećava rizik od ventrikularnih aritmija. Posebne upute
Lijek se ne smije kombinirati s prijemom etanola.
Tijekom razdoblja liječenja potrebno je suzdržati se od uzimanja hipnotičkih lijekova, anksiolitičkih lijekova, kao i drugih lijekova koji sadrže paracetamol.
Lijek iskrivljuje rezultate laboratorijskih testova koji procjenjuju koncentraciju glukoze i mokraćne kiseline u plazmi.
Sadrži saharozu. Lijek je kontraindiciran u bolesnika s rijetkom kongenitalnom intolerancijom na fruktozu, s oslabljenom apsorpcijom glukoze-galaktoze ili sa nedostatkom saharoze-izomaltaze.
Sadrži aspartam (E951), izvor fenilalanina. Može biti toksičan za bolesnike s fenilketonurijom.
Prilikom vožnje i preuzimanja drugih potencijalno opasnih aktivnosti, potrebno je uzeti u obzir da lijek može izazvati nuspojave kao što su vrtoglavica i zbunjenost. Obrazac za izdavanje
Prašak za pripremu oralne otopine [crni ribiz, limun].
5,0 g praha u laminiranoj vrećici.
Na 5 ili 10 vrećica zajedno s uputama za primjenu stavite u kartonsku ambalažu. Uvjeti skladištenja
Na temperaturi ne višoj od 25 ° C. Čuvati izvan dohvata djece. Rok trajanja
3 godine.
Nemojte koristiti nakon isteka roka valjanosti. Uvjeti prodaje u ljekarni
Preko pulta. Vlasnik potvrde o registraciji
Distributer tvrtke Procter & Gamble doo, Rusija 125171, Moskva, Leningradskoye Highway 16A, str 2. Proizvođač
Rafton Laboratories Limited, Rafton, Bronton, Devon, EHSP3 2DL, Ujedinjeno Kraljevstvo Naziv i adresa organizacije u kojoj se nalaze potraživanja
Procter and Gamble LLC, Rusija 125171, Moskva, Leningradskoye Highway 16A, str.
Vicks Active SymptoMax (aktivni simptomi Vicksa)
Aktivni sastojak:
Sadržaj
Farmakološka skupina
Nosološka klasifikacija (ICD-10)
struktura
Opis oblika doziranja
Kristalni prah svijetlo žute boje s karakterističnim mirisom limuna. Otopina limunastog žutog praha s karakterističnim mirisom limuna, s opalescencijom.
Farmakološko djelovanje
farmakodinamiku
Kombinirani lijekovi, djelovanje koje je zbog sastava njegovih komponenti.
Paracetamol ima analgetski i antipiretički učinak, zbog inhibicije sinteze PG u središnjem živčanom sustavu.
Fenilefrin je postsinaptički agonist alfa-adrenoreceptora s niskim afinitetom za beta-adrenoreceptore srca. Dekongestant, sužava krvne žile, eliminira oticanje i hiperemiju sluznice nosa.
farmakokinetika
Paracetamol se brzo i potpuno apsorbira u tankom crijevu. Cmaksimum u krvi 15-20 minuta nakon gutanja. Sistemska bioraspoloživost određena je presistemskim metabolizmom i, ovisno o dozi, kreće se od 70 do 90%. Paracetamol se brzo širi po tjelesnim tkivima i ima T1/2 oko 2 sata Metabolizira se u jetri i izlučuje u urinu kao glukuronidi i sulfatni spojevi (> 80%).
Fenilefrin se brzo apsorbira iz probavnog trakta. Razina primarnog metabolizma je prilično visoka (oko 60%), tako da oralna primjena fenilefrina smanjuje njegovu bioraspoloživost (oko 40%). Cmaksimum u krvnoj plazmi se promatra za 1-2 sata, a T1/2 varira od 2 do 3 sata.U urin se izlučuje kao sulfatni spojevi. Oralnu primjenu fenilefrina kao dekongestiva treba provesti u intervalima od 4-6 sati.
Indikacije lijek Vicks Aktivni Simptomaks
Simptomi prehlade i gripe: glavobolja, bol u grlu, druge vrste boli, nazalna kongestija, groznica.
kontraindikacije
preosjetljivost na paracetamol ili druge komponente lijeka;
ishemijske bolesti srca;
abnormalna funkcija jetre i izražena oštećenja bubrežne funkcije;
fenilketonurija (jer lijek sadrži aspartam);
istodobna primjena tricikličkih antidepresiva, MAO inhibitora ili beta-blokatora, ili njihova primjena u posljednja 2 tjedna;
hiperplazija prostate;
razdoblje dojenja;
dobi do 18 godina.
S oprezom: bronhijalna astma; kronična opstruktivna plućna bolest; nedostatak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze; poremećaji krvi; kongenitalna hiperbilirubinemija (Gilbert, Dubin-Johnsonov sindrom, Rotor); hiperoksalurije.
Ne preporučuje se dugotrajna uporaba lijeka. Istodobnu primjenu drugih lijekova protiv kašlja i / ili paracetamola treba izbjegavati. Nemojte uzimati lijek dok uzimate alkohol.
Koristiti tijekom trudnoće i dojenja
Lijek je kontraindiciran tijekom trudnoće i tijekom dojenja.
Nuspojave
Alergijske reakcije: rijetko - osip na koži, urtikarija, anafilaksa, bronhospazam, angioedem.
Sa strane središnjeg živčanog sustava: rijetko - vrtoglavica.
Iz hematopoetskog sustava: rijetko - aplastična anemija, methemoglobinemija, povišeni krvni tlak; vrlo rijetko - patološke promjene u krvi, kao što su trombocitopenija, agranulocitoza, hemolitička anemija, neutropenija, leukopenija, pancitopenija.
Na dijelu probavnog sustava: rijetko - mučnina, povraćanje, suhoća sluznice usne šupljine, hepatotoksični učinak.
Na dijelu mokraćnog sustava: rijetko - retencija urina, nefrotoksičnost (papilarna nekroza).
Ostalo: rijetko - pareza smještaja, povišeni intraokularni tlak, midrijaza.
Iz CCC: rijetko - tahikardija, povišeni krvni tlak.
Živčani sustav: rijetko - nesanica, nervoza, tremor, tjeskoba, razdražljivost, zbunjenost, razdražljivost i glavobolja.
Na dijelu probavnog sustava: često - anoreksija, mučnina i povraćanje.
Iz imunološkog sustava i kože: rijetko - alergijske reakcije, uključujući osip na koži, urtikariju, anafilaksiju i bronhospazam.
interakcija
Stimulansi mikrosomske oksidacije u jetri (fenitoin, etanol, barbiturati, flumecinol, rifampicin, fenilbutazon, triciklički antidepresivi) povećavaju proizvodnju hidroksiliranih aktivnih metabolita, što omogućuje razvoj teških trovanja.
Paracetamol pojačava učinak neizravnih antikoagulanata i smanjuje učinkovitost urikozuričnih lijekova.
Brzina apsorpcije paracetamola se povećava pod djelovanjem metoklopramida ili domperidona, a smanjuje se pod djelovanjem kolestiramina.
Antikoagulantni učinak varfarina i drugih kumarinskih derivata pojačan je dugotrajnom primjenom paracetamola.
Lijek pojačava učinke inhibitora MAO, sedativa, etanola.
Uz istovremenu upotrebu fenilefrina s antidepresivima, antiparkinsonskim, antipsihotičnim lijekovima, derivatima fenotiazina, zadržavanjem urina, suhoćom oralne sluznice, može doći do opstipacije.
Kada se koristi s GCS povećava rizik od glaukoma.
Triciklički antidepresivi povećavaju adrenomimetički učinak fenilefrina, istodobno imenovanje halotana povećava rizik od ventrikularnih aritmija.
Doziranje i primjena
Sadržaj jedne vrećice otopite u vrućoj, ali ne i vreloj vodi (250 ml). Pustiti da se ohladi na prihvatljivu temperaturu i piti.
Odrasli i djeca starija od 18 godina - jedna torba. Ako je potrebno, ponovite prijem svakih 4-6 sati, ali ne više od 4 doze (vrećice) dnevno.
Lijek se ne preporuča više od 5 dana kao anestetik i 3 dana kao antipiretik bez savjetovanja s liječnikom.
Ako simptomi potraju, obratite se liječniku.
predozirati
Oštećenje jetre je moguće kod odraslih osoba koje su uzimale 10 g ili više paracetamola. Prihvaćanje 5 g ili više paracetamola može uzrokovati oštećenje jetre ako postoje faktori rizika: dugotrajno liječenje karbamazepinom, fenobarbitalom, fenitoinom, primidonom, rifampicinom ili drugim lijekovima koji induciraju jetrene enzime, zlouporabu alkohola, nedostatak glutationa (npr. Pothranjenost), cističnu fibrozu, HIV infekcija, post, kaheksija.
Simptomi: uz predoziranje paracetamolom u prva 24 sata - bijeljenje, mučnina, povraćanje, anoreksija i bol u trbuhu.
Oštećenje jetre može se pojaviti u razdoblju od 12 do 48 sati nakon primjene lijeka.
U slučaju predoziranja paracetamolom, unatoč odsutnosti primarnih simptoma predoziranja, potrebno je potražiti kvalificiranu pomoć medicinskih ustanova. Potrebno je pravodobno poduzeti potrebne mjere kako bi se spriječile ozbiljne posljedice predoziranja.
Simptomi se mogu pojaviti samo djelomično u obliku mučnine ili povraćanja i ne moraju odražavati stvarni stupanj predoziranja ili rizik od oštećenja organa.
Kod teškog predoziranja - zatajenje jetre s progresivnom encefalopatijom, komom, smrću; akutno zatajenje bubrega s tubularnom nekrozom (uključujući i odsutnost teškog oštećenja jetre); aritmija, pankreatitis.
Simptomi: razdražljivost, glavobolja, povišeni krvni tlak. U slučaju naznačenih simptoma predoziranja potrebno je konzultirati liječnika.
Liječenje: uvođenje donatora SH-skupina i prekursora sinteze glutation-metionina u roku od 8 do 9 sati nakon predoziranja i acetilcisteina - u roku od 8 sati. Potreba za dodatnim terapijskim mjerama (daljnje uvođenje metionina, intravenska primjena acetilcisteina) određuje se ovisno o koncentraciju paracetamola u krvi, kao i vrijeme proteklo nakon njegovog uzimanja.
Posebne upute
Lijek se ne smije kombinirati s unosom etanola.
Tijekom razdoblja liječenja potrebno je suzdržati se od uzimanja tableta za spavanje, anksiolitičkih lijekova, kao i drugih lijekova koji sadrže paracetamol.
Lijek iskrivljuje rezultate laboratorijskih testova koji procjenjuju koncentraciju glukoze i mokraćne kiseline u plazmi.
Sadrži saharozu. Lijek je kontraindiciran kod bolesnika s rijetkom kongenitalnom intolerancijom na fruktozu, poremećenom apsorpcijom glukoze i galaktoze ili s nedostatkom saharoze / izomaltaze.
Sadrži aspartam (E951), izvor fenilalanina. Može biti toksičan za bolesnike s fenilketonurijom.
Utjecaj na sposobnost upravljanja vozilom ili obavljanje poslova koji zahtijevaju povećanu brzinu fizičkih i mentalnih reakcija. Prilikom vožnje i preuzimanja drugih potencijalno opasnih aktivnosti, potrebno je uzeti u obzir da lijek može izazvati nuspojave kao što su vrtoglavica i zbunjenost.
Obrazac za izdavanje
Prašak za pripremu oralne otopine (limun). Na 5 g u laminiranoj vrećici; 5 ili 10 pakiranja. u kartonskoj kutiji.
proizvođač
Rafton Laboratories Limited, Rafton, Bronton, Devon, EX33 2DL, UK.
Vlasnik potvrde o registraciji: tvrtka Procter & Gamble doo za distribuciju, Rusija. 125171, Moskva, Lenjingradska cesta, 16A, str.
Ime i adresa organizacije u kojoj se nalaze potraživanja: Procter & Gamble LLC, Rusija.
125171, Moskva, Lenjingradska cesta, 16A, str.
Uvjeti prodaje u ljekarni
Uvjeti skladištenja lijeka Vicks Active SimptoMax
Čuvati izvan dohvata djece.
Rok trajanja lijeka Vicks Active SimptoMax
Nemojte koristiti nakon isteka roka valjanosti otisnutog na pakiranju.