Analogi Rinza tableta
Rinza (tablete) Ocjena: 247
Rinza je indijski lijek koji pripada podskupini analgetika. Osim paracetamola, tablete sadrže i kofein, fenilefrin hidroklorid i klorfenamin maleat. Propisuje se za simptomatsko liječenje gripe i ARVI.
Analogi lijeka Rinza
Analogni više od 20 rubalja.
Rinzasip - jedan od najjeftinijih nadomjestaka "izvornog" lijeka u ovom trenutku. Ima sličan oblik oslobađanja i sličan sastav. Rinzasip ima kontraindikacije i nuspojave, pa se posavjetujte s liječnikom prije uporabe.
Analogni više od 31 rubalja.
Unic Pharmaceutical (Indija) Rinzasip - trenutno jedan od najjeftinijih nadomjestaka za "izvorni" lijek. Ima sličan oblik oslobađanja i sličan sastav. Rinzasip ima kontraindikacije i nuspojave, pa se posavjetujte s liječnikom prije uporabe.
Analogni jeftiniji od 3 rubalja.
Rinicold je još jedan indijski lijek. Cijena se malo razlikuje od Rinze u povoljnom smjeru. Sastav aktivnih sastojaka je potpuno isti. Kontraindicirano u dobi od 6 godina, tijekom trudnoće i dojenja.
Rinza - analozi i supstituti
U tablici su navedene sve generičke Rinza tablete, kao i njihov prosječni trošak u ljekarnama.
Antigrippin - skuplji 230 rubalja.
Agri - jeftinije 37 rubalja.
AntiFlu Kids - ROADER 92 rub.
Anvimaks - skuplji 96 rubalja.
Theraflu - skuplji 329 rubalja.
Rinikold - skuplji 329 rubalja.
Ferveks - ROADER 281 rubalja.
Podijelite svoje iskustvo s Rinzom
Držite se kod kuće
Preporučeni analozi u tablici su lijekovi s najprikladnijim sadržajem aktivne tvari koji se rabi u Rinzi.
Za svaki od tih lijekova su dane - prosječne cijene za minimalni iznos, redovito ažuriran kako bi odražavao tržišnu situaciju.
Analogne tablete, 148 rubalja. skuplje od rhinze.
Analogni u obliku praha, za 10 rubalja. skuplje od rhinze.
Analogno u obliku praha, na 247 rubalja. skuplje od rhinze.
Analogni u obliku praha, za 199 rubalja. skuplje od rhinze.
Analogne tablete, 45 rubalja. jeftiniji od Rinze.
Analogni u obliku praha, za 14 rubalja. skuplje od rhinze.
Analogne tablete, 14 rubalja. skuplje od rhinze.
Zašto analogije - skuplje ili jeftinije od Rinze?
Obično se puno vremena i novca troši na izradu kemijske formule lijeka, provode se testovi. Tada farmaceutska tvrtka kupuje patent i stavlja ga na prodaju.
Cijena lijeka je visoka jer trebate nadoknaditi ulaganje. Ostali lijekovi su slični po sastavu, manje poznati, ali vremenski provjereni ostaju mnogo puta jeftiniji.
Kako prepoznati varanje
Da ne biste kupili lažni lijek, morate pažljivo pogledati svoju kupnju.
Postoje kontraindikacije! Prije zamjene određenog lijeka, obratite se svom liječniku. Slijedite propisanu dozu lijeka!
Pripravci se ne mogu koristiti kasnije od datuma navedenog na ambalaži.
Rinza - analozi
Kako koristiti
- Dodajte lijekove iz brzog pretraživanja na gornjoj ploči pomoću opcije Analog i pogledajte rezultat.
- Za pripravke s aktivnom tvari prikazan je popis potpunih analoga (koji imaju iste komponente).
- Unesite sredstva s kojima analozi ne bi trebali djelovati
- Dodajte bolesti, uzimajući u obzir indikacije, kontraindikacije i nuspojave od kojih će se odabrati analozi.
- Pogledajte više edukativnog videa o izboru analoga
Zašto trebate tražiti analoge
- Medicinska online usluga osmišljena je za odabir optimalne zamjene lijekova.
- Pronađite jeftine kolege za skupe lijekove.
- Za lijekove koji nemaju pune analoge, pogledajte popis najsličnijih lijekova koji se koriste.
- Ako ste profesionalac, pomoć umjetne inteligencije pomoći će u odabiru liječenja.
Lijek "Rinza": nema potpunih analoga; 100 analoga u akciji, najsličniji - Viks Active SimptoMax Plus (247-444ք)
Kratke informacije o alatu
Kriteriji za odabir analoga
Moguće zamjene lijeka "Rinza"
Analogi za akciju
Prednost Cyberisa je svestranost, zahvaljujući kojoj je moguće odabrati analoge za sve lijekove. Umjetna inteligencija analizira indikacije, kontraindikacije, sastojke, farmakološke skupine, kao i informacije o praktičnoj upotrebi lijekova i prikazuje najbolje zamjene sa stupnjem sličnosti u postocima.
Cijeli analozi lijekova nisu uvijek dostupni, a njihova uporaba nije uvijek moguća zbog prisutnosti opasnih interakcija lijekova. Stoga je potrebno koristiti samo slične lijekove, ponekad čak i iz različitih farmakoloških skupina.
Popis skupih jeftinih analoga Rinza
Kataralne bolesti prati razvoj kliničke slike s pojavom simptoma groznice, suze i iscjedka iz nosa. Da bi ih uklonili propisati lijek Rinza.
No, u nekim situacijama, njegova uporaba je zabranjena zbog razvoja nuspojava ili kontraindikacija. Rinzini analozi imaju isti farmakološki učinak, zbog čega se koriste kao supstitucija.
O lijeku
Rinza je lijek koji pripada farmakološkoj skupini lijekova koji ublažavaju akutne simptome prehlade. Osim toga, ima izražen antipiretički i analgetski učinak, a također blokira histaminske receptore, eliminirajući simptome alergijskih procesa.
Farmakološki parametri lijeka
U ljekarnama možete kupiti Rinza tablete koje su pakirane u valuti od 10 komada. U kartonskom paketu priložen je sažetak, koji se mora proučiti prije uporabe.
Glavne komponente koje osiguravaju terapijsku učinkovitost tijekom razdoblja liječenja Rinzom.
Indikacije i slučajevi u kojima je zabranjeno imenovanje Rinze
Prema uputama za uporabu, Rinza se određuje za uklanjanje negativnih simptoma gripe i ARVI. Uz pomoć nje eliminiraju se znakovi vrućice, povećanog suzenja, curenja nosa i trovanja, koji uzrokuju gubitak snage, bolne zglobove i slabost mišića.
Osim toga, prema pregledima pacijenata, lijek je dobar za zube i glavobolju.
Treba imati na umu da se lijek Rinza ne koristi u pedijatriji. Može se propisati od petnaeste godine. Također, bilo koji trimestar trudnoće, i razdoblje hranjenja bebe s majčinim mlijekom isključuje imenovanje ovog lijeka.
Situacije koje ograničavaju opseg Rinze:
- jesti pacijenta ima čest nagli porast krvnog tlaka;
- dekompenzirani diabetes mellitus;
- uznapredovale oblike aterosklerotskih lezija koronarnih arterija;
- ako je jedan od sastojaka lijeka alergen na pacijenta.
Doziranje i cijena
Tablete za odrasle i adolescente propisuju se 4 puta tijekom dana. Trajanje tečaja ne smije biti dulje od pet dana. Ponekad se pacijentima propisuje analog Rinze Hotseep. Ima iste indikacije, ali se proizvodi u prahu, od kojeg se priprema topli napitak.
Moguće negativne reakcije
Kršenje učestalosti primjene lijeka Rinza ili prekoračenje doze može uzrokovati sljedeće negativne manifestacije:
- Na dijelu gastrointestinalnog trakta pojavljuje se mučnina s naknadnim razvojem refleksa. Ponekad se bol pojavljuje u epigastričnoj zoni.
- Poremećaj živčanog sustava uzrokuje slabiji san zbog povećane razdražljivosti.
- U bolesnika s abnormalnostima srca može doći do naglog porasta krvnog tlaka. Čest simptom je tahikardija (povećana brzina otkucaja srca).
- Vizualni organi mogu odgovoriti povećanjem intraokularnog tlaka.
- Spazam glatkih mišića u bronhima uzrokuje pojavu bronhospazma.
- Ako je jedna od komponenti ovog oblika doziranja alergen za pacijenta, tada se može razviti alergijska reakcija poput urtikarije. Najčešće mjesto lokalizacije je područje lica.
Svaka negativna manifestacija uključuje apel liječniku koji će odrediti zamjenske tvari (analozi Rinze).
Popis jeftinih analoga Rinze:
- Rinzasip (početni trošak od 70 rubalja.);
- Solpadein (procijenjeni trošak od 12 rubalja);
- Efferalgan (28 rubalja).
Rinza se prodaje bez recepta po cijeni od 120 do 140 rubalja. Rinza Hotsip prah ima apoteka cijenu u roku od 150 rubalja.
Morate znati da sljedeći Rinzini analozi mogu imati karakterističan kemijski sastav, ali također imaju isti učinak.
Panadol
Terapijska učinkovitost ovog lijeka osigurava glavni sastojak paracetamola. Za odrasle pacijente, dostupan je u obliku tableta. Za djecu od drugog mjeseca života preporučuje se uporaba rektalnih čepića.
Terapijski učinak uočen je u sljedećim slučajevima:
- Kada se pojavi potreba za brzim eliminiranjem febrilnih manifestacija s osjećajem topline na pozadini naglog porasta temperaturnog indeksa tijela.
- Ako imate glavobolje poput migrene.
- Ako postoji potreba da se zaustavi bol u lumbalnoj regiji.
- Bolna razdoblja u žena.
- U pedijatriji se koristi kao sredstvo za uklanjanje boli pri zubima. Koristi se i za liječenje zaraznih bolesti djece (ospice, rubeole, parotitis, šarlaha i istrošene boginje).
Uz oprez se koristi u funkcionalnim poremećajima bubrega i jetre. U razdoblju nošenja djeteta, lijek se može propisati samo pod nadzorom liječnika.
Za stjecanje Panadol recepta obrazac nije potreban. Suspenzija za djecu ima cijenu od 94 rubalja. Šest oblika tableta za odrasle ne prelazi cijenu od 50 rubalja.
Antigrippin
Analogni Rinza, koji sadrži paracetamol (500 mg), klorfenamin (10 mg) i vitamin C (200 mg). Oblik doziranja dostupan je u vrećama s okusom meda i ekstrakta limuna ili kamilice, a šumeće tablete imaju okus grejpa ili maline.
Lijek je posebno učinkovit za ublažavanje negativnih simptoma gripe i ARVI.
Potpuna zabrana zabranjuje drogu ako se pacijentu dijagnosticira čir na želucu ili crijevu, hiperplazija prostate ili akutno zatajenje bubrega. U pedijatrijskoj praksi dopušteno je primjenjivati samo u adolescenciji (od 15 godina). Kod žena koje očekuju dijete i tijekom dojenja djeteta, lijek nije propisan.
Cijena lijeka je 170 rubalja, dok je lijek dostupan za prodaju.
Grippostad
Terapijski učinak lijeka Grippostad je zbog prisutnosti 2 glavne komponente sastojka paracetamola i askorbinske kiseline. Lijek je dostupan u obliku kapsula, praška, kapi za nos ili spreja.
Korištenje lijeka ima pozitivan učinak kada se pojave sljedeći simptomi:
- povećanje indeksa tjelesne temperature kao posljedice infektivnih procesa;
- s različitim oblicima artralgije i mialgije;
- zubobolje i glavobolje različite geneze;
- upalni procesi u paranazalnim sinusima i slušnom kanalu.
Situacije koje ograničavaju opseg lijeka Grippostad:
- krvarenje iz želuca i crijeva;
- postojano povećanje krvnog tlaka;
- kršenje glomerularne filtracije bubrega i neuspjeh jetre;
- hematopoetske patologije sa smanjenom sintezom leukocita, nedostatkom granulocita, ili sa smanjenim krvnim hemoglobinom;
- tjelesne težine manje od 40 kilograma i djeca mlađa od 12 godina.
Preporučena doza je 4 vrećice dnevno u redovitim intervalima. Tečaj liječenja ne smije biti duži od tri dana.
Nabavljen bez izdavanja recepta po cijeni od 115 do 120 rubalja.
ibuprofen
Ovaj oblik doziranja ima nesteroidni protuupalni učinak. Glavni sastojak istog imena Ibuprofen daje antipiretičko i analgetsko djelovanje, zbog onoga što se koristi analogno s lijekom Rinza.
Njegovim korištenjem postoji pozitivan trend koji omogućuje uklanjanje kliničkih simptoma gripe i ARVI. Ibuprofen također dobro uklanja paroksizmalne glavobolje i nelagodu koja se javlja kod neuralgije i mialgije.
Potpuni tabu na lijek pojavljuje se u sljedećim slučajevima:
- kada je bilo koji sastojak alergen na pacijenta;
- tijekom pogoršanja ulceroznih procesa u želucu i crijevima;
- sklonost spontanom crijevnom ili želučanom krvarenju;
- nasljedne bolesti u kojima je poremećeno zgrušavanje krvi (hemofilija ili dijateza u hemoragijskom obliku);
- ako je dijete mlađe od 6 godina.
Kupnja ljekarne se obavlja bez recepta. Prosječna cijena je u rasponu od 38 do 45 rubalja.
Trebate znati da ibuprofen ne utječe na tijek bolesti. Propisuje se samo kako bi se uklonili negativni znakovi patološkog procesa.
Coldrex
Kemijski sastav Coldrex je bliski analog Rinze. Terapijska učinkovitost temelji se na terapeutskom učinku 3 glavna sastojka.
- Paracetamol. Stabilizirajte temperaturni indeks tijela i ima analgetska svojstva.
- Fenilefrin. Uklanja peckanje, svrab i eliminira oticanje tkiva.
- Askorbinska kiselina. Povećava imunološki status tijela, a ima antivirusnu aktivnost u ranim fazama virusnih patologija.
Poboljšani okus ima ColdRex HotRem s aromom mentola, meda i limuna.
Glavni pokazatelj je borba protiv kliničke slike prehlada (vrućica, nazalna kongestija, bol u mišićima).
Potrebno je suzdržati se od uporabe lijeka u slučaju izraženih funkcionalnih smetnji u bubrezima i jetri, uz značajno povećanje krvnog tlaka, kao i trudnica, žena tijekom dojenja i djece mlađe od 18 godina. Trajanje terapije je 5 dana, jedna vrećica u rasponu od 4 do 6 sati.
Apoteka Cijena može biti u rasponu od 300 do 350 rubalja. Lijek je dostupan bez recepta.
paracetamol
Terapijska djelotvornost paracetamola temelji se na sadržaju istog naziva aktivnog sastojka. Lijek pripada farmakološkoj skupini ne-narkotičkih analgetika. Njegova uporaba omogućuje vam da uklonite bol različitog podrijetla i febrilne manifestacije kod zaraznih i virusnih bolesti.
Individualna intolerancija i funkcionalni poremećaji jetre i bubrega glavne su kontraindikacije paracetamola. U obliku čepića može se koristiti za dojenčad, suspenzija je prikladna za starija djeca, oblici tableta propisani za odrasle pacijente.
Potreban je oprez u liječenju bolesnika s patologijom želuca i crijeva. Višak doze i učestalost upotrebe pridonosi razvoju alergijskih manifestacija (osip na tip urtikarije).
Blister s deset tableta ima cijenu ne više od 35 rubalja. Lijek je u javnoj domeni, što mu omogućuje kupnju bez izdavanja recepta.
Rinikold ili Rinza što je bolje?
Među punim analozima Rinze treba spomenuti Rinikolda. Ima isti sastav, zbog čega pacijenti imaju pitanje o tome što bi trebali preferirati.
U ovom slučaju postoje samo dva kriterija:
- Dob pacijenta. Rinicold je odobren za uporabu od 6. godine, dok se Rinzu može primijeniti samo kao tinejdžer (nakon 15 godina).
- Trošak. Cijena za valutu s 10 tableta Rinicolda je unutar 110 rubalja. Rinza ima cijenu od 140 do 150 rubalja.
rimantadin
Glavna aktivna komponenta rimantadina daje pozitivan trend u liječenju virusne infekcije u odraslih i djece od 7 godina. Osim toga, koristi se kao preventivne mjere za sprečavanje razvoja virusnog encefalitisa.
Kronične patologije bubrega i jetre, sva trimestra trudnoće i sklonost razvijanju alergija na sastavne dijelove su potpuna kontraindikacija. Ako se prekorači višestrukost i trajanje upotrebe ili kada pacijent počne uzimati lijekove bez medicinskog nadzora, povećava se rizik od sljedećih negativnih manifestacija:
- mučnina se može zamijeniti refleksom gag;
- postoji glavobolja i vrtoglavica;
- danju se osjeća pospanost, a navečer je poremećen proces zaspanja;
- povišeni krvni tlak na pozadini palpitacija srca (tahikardija);
- alergijski osip na vrstu urtikarije.
Over-the-counter odmor u ljekarni lanac omogućuje vam da kupite Remantadin za 67-80 rubalja.
Što je bolje od Rinze ili Theraflua?
Rhinza i Theraflu su analozi i propisani su kada se pojave u istim patološkim manifestacijama. No postoje situacije u kojima se preferira jedan od lijekova.
Ovo uzima u obzir sljedeće značajke ovih oblika lijekova:
- Sastav značajke. Rinza ima veću količinu paracetamola, što osigurava učinkovitost u slučaju stalnog porasta temperature. Njen analog ima u svom sastavu askorbinsku kiselinu koja pomaže u jačanju imunološkog statusa tijela, a to je važna kvaliteta u liječenju zaraznih bolesti.
- Theraflu se može uzimati u dobi od 12 godina, a uporaba analoga Rinza tableta dopuštena je za uporabu tek nakon 15 godina.
- Trajanje kursa Theraflu ne bi smjelo biti dulje od tri dana, u suprotnom postoji vjerojatnost funkcionalnog zatajenja bubrega. Rinza propisuje tečaj za 5 dana.
- Trošak. Cijena Rinza paketa je 2 puta jeftinija od analogne Theraflu.
Theraflu
Učinkovitost lijeka osiguravaju tri glavna sastojka paracetamol, fenilefrin hidroklorid i feniramin maleat hidroklorid. Zahvaljujući ovom jedinstvenom sastavu, smanjuje se ozbiljnost upalnog procesa u infektivnim bolestima, smanjuje se oticanje sluznice u nosnim kanalima i organima vida. To pridonosi pozitivnoj dinamici u liječenju gripe i parainfluence, adenovirusnih i rinovirusnih infekcija.
Terapijska doza je 4 tablete ili vrećice, koje se uzimaju u redovitim intervalima tijekom dana. Maksimalno trajanje liječenja ne smije biti dulje od 3 dana. Inače može doći do bolova u epigastričnoj zoni, porasta krvnog tlaka, pogoršanja spavanja noću i alergijskih reakcija.
OTC dopuštenje u ljekarničkoj mreži ne znači da je lijek dopušten za uporabu bez liječničkog recepta. Pakiranje s deset vrećica ima cijenu u rasponu od 320 do 360 rubalja.
Fervex
Fervex je najpopularniji i najčešći analog Rinze. Terapeutski pripravak osigurava sadržaj paracetamola, vitamina C i feniramin maleata. Topli napitak od suhog praha eliminira znakove kliničke slike koja nastaje kao posljedica razvoja respiratorne infekcije virusne geneze.
Obično ga pacijenti dobro podnose, ali se njegova primjena treba suzdržati ako postoje erozije i čirevi u želucu ili crijevima, te u slučaju teške bubrežne disfunkcije. Prvo i treće tromjesečje trudnoće, kao i razdoblje kada žena hrani svoje dijete majčinim mlijekom, ne dopušta korištenje ovog oblika doziranja. Fervex se također ne koristi u pedijatrijskoj praksi, može se propisati samo u dobi od petnaest godina.
Početna cijena počinje od 270 rubalja. U ljekarničkom lancu za nabavu Ferveksa nije potreban obrazac za recept.
Prema uputama, svi Rinzini analozi imaju isti učinak, ali učinak se postiže zbog različitog sastava. Ova značajka omogućuje zamjenu lijeka u slučaju pojave individualne netolerancije ili kada jedna od komponenti postane okidač u razvoju alergijske reakcije.
Unatoč velikom izboru analoga, ne treba samostalno zamijeniti oblike doziranja, na temelju savjeta rodbine, i voditi se informacijama dobivenim od gledanja reklama. Samo liječnik može pokupiti potrebne analogne.
Analogi Rinza tableta
Ažuriranje zadnje cijene: 03/14/2019
Popis analoga: sortiranje po cijeni, ocjena
Rinza (tablete) Ocjena: 223
Jeftina zamjena za Rinzu
Rinicold (tablete) Ocjena: 269 Gore
Analogni jeftiniji od 3 rubalja.
Rinicold je još jedan indijski lijek. Cijena se malo razlikuje od Rinze u povoljnom smjeru. Sastav aktivnih sastojaka je potpuno isti. Kontraindicirano u dobi od 6 godina, tijekom trudnoće i dojenja.
Rinzasip (torbe) Ocjena: 238 Gore
Analogni više od 20 rubalja.
Od "izvorni" lijek Rinzasip razlikuje u obliku puštanja, ali skup DV i njihova doza su isti. Može se propisati za liječenje gripe, SARS-a, kao i za smanjenje boli.
RiniKold Hotmix (torbe) Ocjena: 187 Up
Analogni više od 31 rubalja.
RiniCold Hotmix je skuplja zamjena za Rinzu. Proizvodi se u obliku praha koji se treba otopiti u toploj vodi. Prodaje se s različitim okusima. Sastav se ne razlikuje od drugih lijekova s ove stranice.
Dobar lijek po pristupačnoj cijeni! Čudno je da vrlo malo ljudi zna za njega! Osobno mi pomaže puno bolje od Rinze i drugih.
Rinzini analozi
Ova stranica sadrži popis svih Rinz analoga u sastavu i primjeni. Popis jeftinih analoga, kao i biti u mogućnosti usporediti cijene u ljekarnama.
- Najjeftiniji analog za ispiranje: Maxicold Reno
- Najpopularniji analog Rinze: Antigrippin
- ATC klasifikacija: Paracetamol u kombinaciji s drugim lijekovima (osim psihotropnih lijekova)
- Aktivni sastojci / sastav: kofein, paracetamol, fenilefrin, klorfenamin
Jeftini analozi Rinza
Pri izračunavanju cijene jeftinih Rinzovih analoga uzeta je u obzir minimalna cijena koja je pronađena u cjenicima koje su dali ljekari.
Popularni analozi Rinza
Ovaj popis analoga lijekova temelji se na statistici najtraženijih lijekova.
Svi analozi Rinza
Analogi u sastavu i indikacijama
Najprikladniji je gornji popis analoga lijekova, u kojima su naznačeni nadomjesci Rinza, budući da imaju isti sastav aktivnih sastojaka i podudaraju se prema indikacijama za upotrebu
Analogi o indikacijama i načinu uporabe
Različiti sastavi mogu biti isti u skladu s indikacijama i metodom primjene.
Kako pronaći jeftin ekvivalent skupog lijeka?
Da bismo pronašli jeftin analog lijeka, generika ili sinonima, najprije preporučujemo da obratite pozornost na sastav, odnosno na iste aktivne sastojke i indikacije za uporabu. Aktivni sastojci lijeka su isti i pokazat će da je lijek sinonim za lijek koji je farmaceutski ekvivalent ili farmaceutska alternativa. Međutim, ne zaboravite na neaktivne sastojke sličnih lijekova koji mogu utjecati na sigurnost i učinkovitost. Ne zaboravite na savjete liječnika, samo-liječenje može naškoditi vašem zdravlju, stoga se uvijek posavjetujte sa svojim liječnikom prije korištenja bilo kojeg lijeka.
Cijena Rinza
Na stranicama ispod možete pronaći cijene za Rinza i saznati više o dostupnosti u blizini ljekarne.
Upute za Rinzu
struktura
Tablete 1 kartica.
aktivni sastojci: kofein 30 mg; paracetamol 500 mg; fenilefrin hidroklorid 10 mg; klorfenamin maleat 2 mg
pomoćne tvari: koloidni silicijev dioksid; kukuruzni škrob; kukuruzni škrob (za 20% tjestenine); Povidon (K30); natrijev metil parahidroksibenzoat; magnezijev stearat; talk; natrijev karboksimetil škrob (tip A); crvena boja (Ponso 4R)
Farmakološko djelovanje
Psihostimulans, anti-kongestivni, antihistaminik, analgetik, antipiretik.
Kombinirani lijek. Paracetamol ima antipiretičko i analgetsko djelovanje - smanjuje bolove uočene kod prehlade (bol u grlu, glavobolja, bol u mišićima i zglobovima), smanjuje visoku temperaturu. Fenilefrin ima vazokonstriktorni učinak - smanjuje oticanje i hiperemiju sluznica gornjih dišnih putova i paranazalnih sinusa. Klorfenamin ima antialergijski učinak - eliminira svrbež očiju, nosa i grla, oticanje i hiperemiju sluznice nosne šupljine, nazofarinksa i paranazalnih sinusa, smanjuje eksudativne manifestacije. Kofein ima stimulirajući učinak na središnji živčani sustav, što dovodi do smanjenja umora i pospanosti, kao i do povećanja mentalnog i fizičkog učinka.
svjedočenje
Simptomatsko liječenje prehlade, ARVI, uklj. gripa (febrilni sindrom, bolni sindrom, rinoreja).
kontraindikacije
- izražena ateroskleroza koronarnih arterija;
- hipertenzija (teška);
- dijabetes melitus (težak);
- preosjetljivost na paracetamol i druge komponente koje čine lijek;
- uzimanje drugih lijekova koji sadrže tvari koje su dio lijeka Rinza®;
- istodobna primjena tricikličkih antidepresiva, MAO inhibitora, beta-blokatora;
- trudnoća;
- razdoblje laktacije;
- dječja dob (do 15 godina).
S oprezom: arterijska hipertenzija; hipertireoidizam; feokromocitoma; dijabetes; bronhijalna astma; kronična opstruktivna plućna bolest; nedostatak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze; poremećaji krvi; kongenitalna hiperbilirubinemija (Gilbert, Dubin-Johnson i Rotor sindromi); otkazivanje jetre i / ili bubrega; glaukom zatvaranja kuta; hiperplazija prostate.
Nuspojave
Alergijske reakcije (uključujući osip na koži, svrbež, urtikarija, angioedem), vrtoglavicu, poremećaj spavanja, razdražljivost, midriazu; povišeni krvni tlak, tahikardija; mučnina, povraćanje, bol u epigastriju; suha usta; zadržavanje urina; smještajni pareza, povećani intraokularni tlak; anemija, trombocitopenija, agranulocitoza, hemolitička anemija, aplastična anemija, methemoglobinemija, pancitopenija; hepatotoksično djelovanje, nefrotoksičnost (bubrežna kolika, glikozurija, intersticijalni nefritis, papilarna nekroza); bronhijalna opstrukcija.
interakcija
Pojačava učinke inhibitora MAO, sedativa, etanola.
Antidepresivi, antiparkinsonici, antipsihotici, derivati fenotiazina - povećavaju rizik od zadržavanja mokraće, suhih usta i konstipacije.
GCS povećava rizik od razvoja glaukoma.
Paracetamol smanjuje učinkovitost urikozurika.
Etanol pojačava sedativni učinak antihistaminskih lijekova.
Klorfenamin istovremeno s inhibitorima MAO, furazolidon može uzrokovati hipertenzivnu krizu, agitaciju, hiperpireksiju.
Triciklički antidepresivi povećavaju adrenomimetički učinak fenilefrina, istodobno imenovanje halotana povećava rizik od ventrikularnih aritmija.
Smanjuje hipotenzivni učinak gvanetidina, što, zauzvrat, povećava alfa-adrenomimetičku aktivnost fenilefrina.
Istovremenim uzimanjem barbiturata, difenina, karbamazepina, rifampicina i drugih induktora jetrenih mikrosomskih enzima povećava se rizik razvoja hepatotoksičnog učinka paracetamola.
Doziranje i primjena
Unutar. Djeca starija od 15 godina i odrasli - 1 kartica. 3-4 puta dnevno. Maksimalna dnevna doza - 4 tablete. Tijek liječenja nije veći od 5 dana.
predozirati
Uzrok, u pravilu, paracetamol, očituje se nakon uzimanja više od 10-15 g.
Simptomi: bljedilo kože, anoreksija, mučnina, povraćanje; gepatonekroz; povećana aktivnost jetrenih transaminaza, povećana PV.
U slučaju predoziranja potrebno je hitno konzultirati liječnika.
Liječenje: ispiranje želuca nakon čega slijedi imenovanje aktivnog ugljena; simptomatska terapija, uvođenje metionina nakon 8-9 sati nakon predoziranja i acetilcistein - nakon 12 sati.
Posebne upute
Tijekom razdoblja liječenja treba se suzdržati od uzimanja alkohola, hipnotika i anksiolitika (trankvilizatora) lijekova.
Nemojte uzimati s drugim lijekovima koji sadrže paracetamol.
Utjecaj na sposobnost upravljanja vozilima i pogonskih mehanizama. Tijekom razdoblja liječenja potrebno je suzdržati se od vožnje i uključivanja u druge potencijalno opasne aktivnosti koje zahtijevaju visoku koncentraciju pažnje i psihomotornu brzinu.
Uvjeti prodaje u ljekarni
Uvjeti skladištenja
Na suhom, tamnom mjestu pri temperaturi ne višoj od 25 ° C.
Rinza u Moskvi
instrukcija
- Nisu pronađene ili sadrže u svom sastavu prirodne sastojke i nestandardizirane aktivne tvari, koje nisu povezane s međunarodnim nezaštićenim nazivima (INN).
Paracetamol ima analgetski i antipiretički učinak. Smanjuje bolove kod prehlade, upale grla, glavobolje, bolova u mišićima i zglobovima, smanjuje visoku temperaturu.
Fenilefrin - Alfa1-adrenoagonists. Ima vazokonstriktorni učinak, smanjuje oticanje i hiperemiju sluznice gornjih dišnih putova i paranazalnih sinusa.
Klorfenamin - histamin H blokator1-receptor, ima antialergijsko djelovanje, smanjuje oticanje i hiperemiju sluznice nosne šupljine, nazofarinksa i paranazalnih sinusa, eliminira svrab u očima i nosu, smanjuje eksudativne manifestacije.
Kofein ima stimulirajući učinak na središnji živčani sustav, što dovodi do smanjenja umora i pospanosti, kao i do povećanja mentalnog i fizičkog učinka.
Alergijske reakcije: osip na koži, svrbež, urtikarija, angioedem.
Sa strane središnjeg živčanog sustava: vrtoglavica, poremećaj spavanja, razdražljivost.
Od kardiovaskularnog sustava: povišeni krvni tlak, tahikardija.
Na dijelu probavnog sustava: suha usta, mučnina, povraćanje, epigastrična bol, hepatotoksični učinak.
Iz organa vida: midrijaza, pareza smještaja, povećan intraokularni tlak.
Na dijelu hematopoetskog sustava: anemija, trombocitopenija, agranulocitoza, hemolitička anemija, aplastična anemija, methemoglobinemija, pancitopenija.
Na dijelu mokraćnog sustava: bubrežna kolika, glikozurija, inercijalni nefritis, papilarna nekroza.
Na dijelu dišnog sustava: bronhijalna opstrukcija.
- izražena ateroskleroza koronarnih arterija;
- arterijska hipertenzija (teška);
- dijabetes melitus (težak);
- istovremena primjena tricikličkih antidepresiva, MAO inhibitora, beta-blokatora;
- istovremena primjena pripravaka koji sadrže komponente uključene u pripravak Rinza®;
- dob djece do 15 godina;
- preosjetljivost na lijek.
Mjere treba koristiti lijek za hipertenziju, hipertireoza, feokromocitom, dijabetes, bronhijalna astma, kronična opstruktivna plućna bolest, deficijencije u glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, bolesti krvi, kongenitalna hyperbilirubinemia (Gilbert sindrom, Dubin-Johnsonov sindrom, Rotor sindrom), hepatičnu i / ili zatajenje bubrega, glaukom zatvaranja kuta, hiperplazija prostate.
Zbog, u pravilu, paracetamola, predoziranje se javlja nakon uzimanja više od 10-15 g potonjeg.
Simptomi: bljedilo kože, anoreksija, mučnina, povraćanje, hepatonekroza, povećana aktivnost jetrenih transaminaza, povećanje protrombinskog vremena.
Liječenje: ispiranje želuca praćeno imenovanjem aktivnog ugljena, simptomatska terapija, uvođenje metionina nakon 8-9 sati nakon predoziranja i acetilcistein - nakon 12 sati.
Rinza ® pojačava učinke inhibitora MAO, sedativa, etanola.
Uz istovremenu primjenu lijeka Rinza® s antidepresivima, antiparkinsonskim lijekovima, antipsihoticima, derivati fenotiazina povećavaju rizik od zadržavanja mokraće, suhih usta i konstipacije.
GCS uz istodobnu primjenu lijeka Rinza ® povećava rizik od glaukoma.
Paracetamol smanjuje učinkovitost diuretičkih lijekova.
Etanol pojačava sedativni učinak antihistaminskih lijekova.
Klorfenamin istovremeno s inhibitorima MAO, furazolidonom, može dovesti do hipertenzivne krize, agitacije, hiperpireksije.
Triciklički antidepresivi povećavaju adrenomimetički učinak fenilefrina, istodobno imenovanje halotana povećava rizik od ventrikularnih aritmija.
Fenilefrin smanjuje hipotenzivni učinak gvanetidina, koji, zauzvrat, pojačava alfa-adrenostimuliruûšijsku aktivnost fenilefrina.
Istovremenom primjenom Rinze s barbituratima, difeninom, karbamazepinom, rifampicinom i drugim induktorima jetrenih mikrosomskih enzima povećava se rizik razvoja hepatotoksičnog učinka paracetamola.
Lijek treba čuvati izvan dohvata djece, suh, zaštićen od svjetlosti, na temperaturi koja ne prelazi 25 ° C. Rok trajanja - 3 godine.
Tijekom razdoblja korištenja lijeka Rinza ® treba se suzdržati od uporabe alkohola, tableta za spavanje i anksiolitičkih lijekova (trankvilizatora).
Ne uzimajte istodobno s drugim lijekovima koji sadrže paracetamol.
Pacijenta treba obavijestiti da ako je lijek postao neupotrebljiv ili je istekao, ne smijete ga bacati u otpadnu vodu ili na ulicu. Potrebno je staviti lijek u vrećicu i staviti ga u smeće. Ove mjere pomoći će u zaštiti okoliša.
Utjecaj na sposobnost upravljanja motornim transportom i upravljačkim mehanizmima
Tijekom razdoblja liječenja treba se suzdržati od upravljanja motornim vozilima i uključivanja u druge potencijalno opasne aktivnosti koje zahtijevaju povećanu koncentraciju i psihomotornu brzinu.
Rinza kolege jeftiniji popis
Na ovoj stranici nalazi se popis Rinz analoga - oni su međusobno zamjenjivi lijekovi koji imaju slične indikacije za uporabu i pripadaju istoj farmakološkoj skupini. Prije nego što kupite analogiju Rinze, morate se posavjetovati sa stručnjakom o zamjeni lijeka, detaljno proučiti upute za uporabu Rinze, pročitati recenzije o Rinzi i sličnom lijeku.
Pektusin
Faringitis, laringitis, traheitis, tonzilitis, bronhitis i druge bolesti gornjih dišnih putova.
- Upute za uporabu
Kviks
Za ublažavanje zagušenja u slučajevima upale sluznice nosa kod bolesti kao što su obična prehlada, gripa i alergije.
- Upute za uporabu
Bromhexinum
Akutne i kronične bolesti bronhija i pluća s oslabljenim iscjedkom sputuma: traheobronhitis, bronhitis različite etiologije (uključujući i one komplicirane bronhiektazijom), bronhijalna astma, plućna tuberkuloza, upala pluća (akutna i kronična), cistična fibroza, pneumokonioza.
Sanacija bronhijalnog stabla u preoperativnom razdoblju i tijekom terapijskih i dijagnostičkih intra-bronhijalnih manipulacija, prevencija kongestije u debelom viskoznom sputumu bronhija nakon operacije.
- Upute za uporabu
Posao-Kid
Iov-baby se propisuje kao dio složenog liječenja adenoida, kroničnog tonzilitisa, bolesti dišnog sustava, čestih prehlada u djece.
- Upute za uporabu
Djeca Antiflu
Lijek Antiflu Kids dizajniran je za ublažavanje simptoma gripe i prehlade u djece starije od 2 godine.
- Upute za uporabu
Grippotsitron
Lijek Grippocytron koristi se za simptomatsko liječenje infektivnih i upalnih bolesti (gripa, ARVI, prehlada), uz groznicu, zimicu, glavobolju, curenje iz nosa, oticanje nosne sluznice (rinitis), kihanje i bolove u mišićima (bol) i alergijski rinitis, rinofaringitis.
- Upute za uporabu
Gripaut
Lijek Grypaut koristi se za simptomatsko liječenje SARS-a i gripe, koje prati glavobolja, mijalgija, groznica, suzenje, rinitis, nazalna kongestija.
- Upute za uporabu
Panadol dječje svijeće
Panadol za dječje svijeće koristi se u djece od 3 do 6 godina starosti (s masom od 13 do 20 kg) kao antipiretik: prehlade, gripe, dječje zarazne bolesti (vodene kozice, rubeole, hripavac, ospice, šarlaha i parotitis (zaušnjaci), nakon cijepljenja, kao anestetik: zubobolja, zubobolja, bol u ušima tijekom otitisa, bol u grlu.
Panadol Dječje svijeće su namijenjene djeci koja imaju poteškoća s uzimanjem tableta ili su sklona povraćanju.
- Upute za uporabu
Ibupron
Indikacije za primjenu lijeka Ibupron su: reumatoidni artritis, reaktivni sinovitis kod deformirajućeg osteoartritisa, psorijatični artritis, akutni zglobni napad kod gihta, ankilozantni spondilartritis (Bechterewova bolest), cervikalna spondiloza, Barre-Lieuov sindrom ishialgija, sindrom korijena prsnog koša, burzitis, tendovaginitis, mialgija, neuralgična amiotrofija, okcipitalna i interkostalna neuralgija, uganuća ligamenta, hematom, trauma, bol u opernom području rane, zubobolja, kirurške operacije u usnoj šupljini, panikulitis, tonzilitis, faringitis, laringitis, sinusitis, rinitis, bronhitis, upala pluća, upalni procesi zdjelice, disalgomenorrhea, prehlade, ARVI, vrućica, posturalna hipotenzija pri uzimanju antihipertenziva. nefrotski sindrom (za smanjenje ozbiljnosti proteinurije).
- Upute za uporabu
AntiGrippin za djecu
Antigrippin za djecu preporučuje se za liječenje simptoma prehlade i gripe, praćenih groznicom, zimicom, glavoboljom, mialgijom, artralgijom, neuralgijom, nazalnom kongestijom i upalom grla.
- Upute za uporabu
Fervex
Indikacije za uporabu lijeka Ferveks su: prehlade, stanja nalik gripi, alergijski rinitis, rinofaringitis.
- Upute za uporabu
AnviMaks
Indikacije za primjenu lijeka Animax su: etiotropno liječenje influence tipa A; simptomatsko liječenje prehlade, gripe i ARVI, praćeno temperaturom, bolovima u mišićima, glavoboljom, zimicama, kod odraslih.
- Upute za uporabu
Aflou Theiss
Indikacije za primjenu lijeka AFLU Tiss su: gripa, prehlade gornjih dišnih putova koje prate groznica, curenje iz nosa, kašalj, grlobolja, promuklost i bol u ekstremitetima.
- Upute za uporabu
Grippostad S
Grippostad C se koristi za umjereno ili slabo izražen bolni sindrom (glavobolja, upale grla, neuralgije), kao i za povišenu tjelesnu temperaturu i simptome boli tijekom gripe i drugih zaraznih i upalnih bolesti gornjih dišnih putova. Mogućnost korištenja lijeka kao antipiretika rješava se u svakom slučaju, ovisno o težini, prirodi i podnošljivosti groznice.
- Upute za uporabu
Adzhikold tablete
Adjicold tablete se propisuju za ublažavanje simptoma prehlade i gripe, kao što su glavobolja, bol u mišićima i zglobovima, proljev, suzenje, curenje nosa, kongestija nosa.
- Upute za uporabu
Ajikold Hotmiks
Ajikold Hotmix koristi se za simptomatsko liječenje prehlade, gripe, ARVI (grozničav sindrom, bolni sindrom, rinoreja).
- Upute za uporabu
Antikataral
Indikacije za primjenu lijeka Antikataral su: simptomatsko liječenje gripe i drugih akutnih respiratornih virusnih infekcija, koje prati groznica, mijalgija, artralgija, glavobolja, nazalna kongestija, curenje iz nosa, suzne oči.
- Upute za uporabu
AntiFlu
Indikacije za uporabu lijeka Antiflu su: febrilni sindrom ("hladno" i zarazne bolesti). Sinusitis, rinoreja (akutni rinitis, alergijski rinitis).
- Upute za uporabu
Gripeks
Gripex se koristi za ublažavanje simptoma prehlade i gripe: blagi do umjereni bolovi (bol u grlu, primarna i mišićna bol), vrućica, edem sluznice nosa i paranazalni sinusi, curenje iz nosa, kašalj.
- Upute za uporabu
Gripex Start
Lijek Gripex Start koristi se za simptomatsko liječenje prehlade, gripe i drugih akutnih respiratornih virusnih infekcija, koje prate groznica, zimica, glavobolja, bol u grlu, bolovi u mišićima i zglobovima, nazalna kongestija, curenje iz nosa, kihanje, bol.
- Upute za uporabu
Gripa Nosode-Injele
Indikacije za uporabu lijeka Influenza-Nosode-Injel su: komplikacije kod gripe, kao što su kronični rinitis, nazofaringitis, faringitis, kronični sinusitis, kronični laringitis i laringotraheitis, upala pluća, bronhitis, koji nisu specificirani kao akutni ili kronični.
- Upute za uporabu
Daleron C
Lijek Daleron C koristi se za simptomatsku terapiju s ciljem: hipertermije koja prati razne bakterijske i virusne infekcije; ublažavanje simptoma boli u mišićima i zglobovima kod gripe i prehlade; ublažavanje simptoma blage ili umjerene boli neinfektivnog podrijetla (primarno, zubobolje), osobito u bolesnika s bolestima želuca; ublažavanje bolova nakon ozljeda i medicinskih intervencija.
- Upute za uporabu
Sirup Combinex P
Combinex-P sirup se koristi za uklanjanje simptoma akutnih respiratornih bolesti i drugih zaraznih i upalnih bolesti - vrućica, kašalj, glavobolja, mialgija, bol u grlu, opća slabost, oticanje nosne sluznice, rinoreja, kidanje, svrbež sluznice očiju i nosa,
- Upute za uporabu
Rinzasip
Lijek Rinzasip koristi se za simptomatsku terapiju (za smanjenje boli, vrućice i rinoreje): gripa; SARS i druge prehlade.
- Upute za uporabu
Stopgripan
Indikacije za primjenu lijeka STOPgripan su: prehlade, gripa, akutni rinitis, rinofaringitis, sinusitis, upala paranazalnih sinusa, uz groznicu, zimicu, curenje nosa, kongestiju nosa, glavobolju. Bolni sindrom (blaga do umjerena): artralgija, mijalgija. neuralgija, migrena, zubobolja, glavobolja, bol u ozljedama, algomenoreja.
- Upute za uporabu
Stopgripan forte
Indikacije za uporabu lijeka Stopgripan Forte su: prehlade, gripa, akutni rinitis, rinofaringitis, sinusitis, upala paranazalnih sinusa, uz groznicu, zimicu, curenje nosa, kongestiju nosa, glavobolju. Bolni sindrom (blaga do umjerena): artralgija, mijalgija, neuralgija, migrena, zubobolja i glavobolja, bol u ozljedama, algomenoreja.
- Upute za uporabu
Toff plus
Lijek Toff Plus koristi se za simptomatsko liječenje prehlade, gripe, akutnih respiratornih virusnih infekcija, infektivnog i alergijskog rinitisa (grozničav sindrom, bolni sindrom, rinoreja).
- Upute za uporabu
Codelac Pulmo
Codelac Pulmo gel može se koristiti za superhlađenje kao preventivna tonička masaža ili zagrijavanje obloga, kao i dodatak terapiji lijekovima za akutne respiratorne infekcije i druge respiratorne bolesti, uključujući i liječenje kašlja.
- Upute za uporabu
Neogrip
Neogrip se koristi za simptomatsko liječenje akutnih respiratornih virusnih bolesti (gripa i prehlade).
- Upute za uporabu
Toff MD
Toff-MD tablete se koriste u simptomatskom liječenju gripe, prehlade, koja je popraćena stalnim suhim kašljem, nazalnom kongestijom.
- Upute za uporabu
Esberitoks
Esberitox se koristi za povećanje otpornosti organizma kao potporne terapije u kompleksnom liječenju respiratornih prehlada.
- Upute za uporabu
Prostudoks
Hladnoća pruža učinkovito olakšanje od simptoma prehlade i gripe kao što su groznica, glavobolja, zimica, nazalna kongestija, bol u grlu pri gutanju.
- Upute za uporabu
Anakold
Indikacije za uporabu lijeka Anakold su: rinitis, rinoreja, sinusitis, rinofaringitis, alergijski rinitis; povišena tjelesna temperatura u slučaju “prehlade” i drugih zaraznih i upalnih bolesti.
- Upute za uporabu
Inflyunorm
Lijek Influnorm koristi u simptomatskom liječenju "prehlada", akutnih respiratornih virusnih infekcija, gripe, praćene groznicom, zimice, glavobolje, curenja nosa, bolova u sinusima i upaljenom grlu, kongestije nosa, kihanja i bolova u mišićima i zglobovima.
- Upute za uporabu
TeraFlu Extra
Lijek Teraflu Extra koristi se u simptomatskom liječenju infektivnih i upalnih bolesti: akutnih respiratornih virusnih infekcija (uključujući gripu i prehlade), uz visoku temperaturu, zimicu, glavobolju, curenje nosa, kongestiju nosa, kihanje i bolove u mišićima.
- Upute za uporabu
Citovir-3
Lijek Tsitovir-3 namijenjen je prevenciji i kompleksnoj terapiji gripe i akutnih respiratornih virusnih infekcija u odraslih i djece starije od 6 godina.
- Upute za uporabu
NaturGrippin za djecu
Naturgrippin za djecu pomaže u sprječavanju prehlade, jača imunološki sustav.
- Upute za uporabu
Nazo pamet
ValeVita Nazo-Vit se preporučuje za prve simptome prehlade, ARVI i gripu.
A i svima onima koji pate od čestih ili kroničnih bolesti gornjih dišnih puteva, ljudi s oslabljenim imunitetom, onih koji su podvrgnuti operaciji na području nosa i paranazalnih sinusa.
U složenoj terapiji za simptomatsko liječenje:
- rinitis;
- sinusitis;
- frontalni prednji dio;
- uključujući kod prehlade, gripe, akutnih respiratornih virusnih infekcija, alergijskih reakcija;
- eliminirati edem nakon kirurških zahvata u nosu i paranazalnim sinusima;
- u pripremi za dijagnostičke postupke, kirurške zahvate
- Upute za uporabu
Lemsip
Lemsip prašak koristi se za uklanjanje i ublažavanje simptoma akutnog respiratornog oboljenja ("hladnoće") i gripe:
- Povećana tjelesna temperatura.
- Glavobolja.
- Chills.
- Nazalna kongestija, curenje iz nosa.
- Upaljeno grlo i sinusi.
- Upute za uporabu
Aspirinski kompleks
Aspirin Complex se koristi za ublažavanje simptoma “prehlade”, akutnih respiratornih virusnih infekcija, gripe, kao što su: groznica i zimica, glavobolja i bol u mišićima, curenje nosa i / ili nazalna kongestija, bol u grlu i kihanje.
- Upute za uporabu
aspirin
Lijek Aspirin se koristi za simptomatsko liječenje glavobolje, zubobolje; grlobolja zbog prehlade; algodismenoree; bol u mišićima i zglobovima; bol u leđima umjerena bol uzrokovana artritisom.
Aspirin je učinkovit za prehlade ili akutne respiratorne infekcije; za simptomatsko ublažavanje boli i groznice.
- Upute za uporabu
Defla
Deflu tablete treba koristiti kao dodatak prehrani za djecu od 6 godina i starije, kao i odrasle kao dodatni izvor flavonoida, vitamina i aktivnih tvari koje pomažu u poboljšanju općeg stanja tijela, ublažavanju rinitisa i iskašljavanja te ubrzavaju oporavak od akutnih respiratornih bolesti, gripe i hladno.
- Upute za uporabu
Timogen
- Upute za uporabu
IMMUNOPLYUS
- Upute za uporabu
PHYTOSYROP ALTEY
- Upute za uporabu
HEDERAL IVYUSCH
- Upute za uporabu
Aqua Maris
Aqua Maris se koristi kod pacijenata za liječenje takvih stanja:
- akutne i kronične infektivne i upalne bolesti nosa, sinusa i nazofarinksa;
- s povećanjem adenoida u djece;
- nakon kirurških zahvata na nosnoj šupljini kako bi se spriječile infekcije, kao i da se što prije vrate fiziološke funkcije nazofarinksa;
- rinitis bez obzira na etiologiju (uključujući alergijske i vazomotorne);
- sa suhom sluznicom nosa kako bi se uklonila nelagoda i olakšalo disanje nosa;
- za prevenciju zaraznih bolesti u razdoblju epidemija respiratornih bolesti.
Osim toga, lijek se široko koristi za očuvanje fizioloških funkcija nazofarinksa kod pacijenata koji žive i / ili rade u zgradama s centralnim grijanjem, što je praćeno suhim zrakom. Osim toga, uporaba lijeka Aqua Maris preporuča se osobama s povećanim rizikom od razvoja poremećaja u nazofaringealnoj sluznici, uključujući pušače, radnike vrućih trgovina, vozače vozila, ljude koji žive u područjima s oštrom klimom.
- Upute za uporabu
Inflyunet
Lijek Influnet je namijenjen za simptomatsko liječenje prehlade i gripe, uz groznicu, glavobolju, zimicu, nazalnu kongestiju, upalu grla i sinuse.
- Upute za uporabu
Antigrippin Anvi
Lijek Antigrippin-ANVI koristi se za simptomatsko liječenje u odraslih i djece preko 15 godina "prehlade", gripe, ARVI.
- Upute za uporabu
Rinza Hotsip
Lijek Rinza Hotseep koristi se za simptomatsko liječenje prehlade i gripe koje prati groznica, glavobolja, curenje iz nosa, kihanje i kidanje.
- Upute za uporabu
Oscillococcinum
Ocylococcinum se koristi kao profilaksa za ARVI (s hladnoćom, groznicom, glavoboljom, bolovima u tijelu, mijalgijama) i gripom, kao i simptomatsko liječenje tih bolesti.
- Upute za uporabu
Ingavirin
Ingavirin se koristi u liječenju pacijenata oboljelih od virusnih bolesti respiratornog trakta, koje su uzrokovane virusima koji su osjetljivi na aktivni sastojak lijeka Ingavirin. Konkretno, lijek se propisuje za parainfluenza, infekciju adenovirusom, influencom tipa B i A, kao i respiratornu sincicijsku infekciju.
Ingavirin se također može koristiti za prevenciju virusnih respiratornih infekcija i gripe pri visokom riziku od infekcije (osobito nakon izravnog kontakta s pacijentom).
- Upute za uporabu
Akvalor
Prevencija i kompleksna terapija akutnih i kroničnih upalnih bolesti usne šupljine i grla - infektivne (virusne, bakterijske, gljivične), alergijske, atrofične: akutni i kronični faringitis, akutni (upale grla) i kronični tonzilitis, epiglotitis, laringitis, stomatitis, gingivitis, parodontitis.
Prije i poslije kirurških zahvata u stomatologiji i otorinolaringologiji.
Sveobuhvatno liječenje SARS-a i gripe, prevencija tijekom epidemija.
Priprema sluznice za primjenu lijekova
- Upute za uporabu
Flavamed
Bronhitis, upala pluća i bronhijalna astma s poteškoćama u iscjedku sputuma, bronhiektazije, respiratornog distresnog sindroma u nedonoščadi i novorođenčadi.
- Upute za uporabu
Farmatsitron
Pharmacytron je indiciran za simptomatsko liječenje infektivnih i virusnih respiratornih bolesti (uključujući gripu), koje prate glavobolja, vrućica, nazalna kongestija, rinoreja i bol u mišićima.
Pharmacytron se uzima za ublažavanje sindroma umjerene boli kod mialgije, glavobolje i zubobolje, artralgije, neuralgije, migrene, algomenoreje.
Pharmacytron se propisuje za sinusitis, alergijski i akutni rinitis.
- Upute za uporabu
Geksaliz
Heksaliza kao lokalno liječenje infektivnih i upalnih bolesti sluznice usne šupljine, ždrijela i grkljana.
- Upute za uporabu
Grippeks
Lijek Grippex se koristi za simptomatsko liječenje bolesti "prehlade".
- Upute za uporabu
Alimaks
Alimax (Allimax) se koristi za liječenje prehlada, akutnih respiratornih infekcija, akutnih respiratornih virusnih infekcija, gripe.
- Upute za uporabu
Coldrex Knight
Coldrex Knight sirup je indiciran za ublažavanje simptoma prehlade i gripe noću, uključujući glavobolju, zimicu, bol u mišićima, bol u grlu, curenje iz nosa i suhi kašalj. Olakšavanje ovih simptoma poboljšava san.
- Upute za uporabu
Coldrex Junior topla pića
Coldrex Junior Hot Drink se koristi kod djece od 6 do 12 godina kako bi se uklonili simptomi prehlade i gripe, kao što su groznica, glavobolja, zimica, bolovi u zglobovima i mišićima, osjećaj nazalne kongestije, bol u sinusima i grlu.
- Upute za uporabu
Immunal plus C
Immunal plus C koristi se za jačanje imunološkog sustava kako bi se:
- Prevencija prehlade i gripe
- Sveobuhvatno liječenje infektivnih i upalnih bolesti respiratornog trakta kako bi se ubrzao proces ozdravljenja
- Također kao izvor vitamina C, potreban za akutne respiratorne bolesti.
- Uz antibiotsko liječenje kroničnih zaraznih bolesti, popraćeno smanjenjem imuniteta.
- Upute za uporabu
Helpeks Antikold
Helpex Antikold čaj se koristi za liječenje simptoma povezanih s akutnim respiratornim virusnim infekcijama, influencom, alergijskim rinitisom (za smanjenje vrućice, smanjenje rinitisa, ublažavanje otoka sluznice nosa, uklanjanje bolova u tijelu, glavobolje, smanjenje opće intoksikacije, poboljšanje cjelokupnog zdravlja).
- Upute za uporabu
Fittokka Izraženo dijete
Phytococcus sonorous baby preporučuje se za prevenciju prehlade, ima ekspektorantna svojstva, pogodan je za prevenciju i za pomoćno liječenje kašlja kod djece.
- Upute za uporabu
Sibirski fito kašalj
Preporuča se uzeti sibirski fito kašalj:
- za prevenciju prehlade i gripe;
- za prevenciju bolesti gornjih dišnih putova;
- za ublažavanje upale i podizanje ukupnog tonusa tijela;
- u slučaju nedovoljne i neuravnotežene prehrane;
- za prevenciju beriberija.
- Upute za uporabu
Pomažu kašalj
Pomoćni sirup protiv kašlja preporuča se kao dijetetski preventivni proizvod za djecu od 3 godine, dodatni izvor vitamina C, A, E, D3, joda, koji djeluje protiv kašlja.
- Upute za uporabu
Rankof
Lijek Rankof se koristi u simptomatskom liječenju "hladnih" bolesti, gripe, ARVI, infektivnog i alergijskog rinitisa (grozničav sindrom, bolni sindrom, rinoreja).
- Upute za uporabu
Efilipt
Efilipt se preporučuje u obliku inhalacije za upalu gornjih dišnih putova s prehladama.
Biološki aktivne tvari iz kompleksa eteričnih ulja djeluju antiseptički, protuupalno i olakšavaju kašljanje.
Ephilipt se koristi za inhalaciju za prehlade, akutne respiratorne infekcije i gripu, te uklanja kašalj, curenje iz nosa, oticanje nazofarinksa i druge upalne pojave u gornjim dišnim putovima.
Efilipt se preporučuje za kupanje i masažu za reumatske bolove zglobova i leđa, bol u mišićima, neuritis, upalu mekih tkiva, kao i traumatske ozljede, osobito kod sportskih ozljeda (dislokacija, modrice, sojevi i hematomi).
- Upute za uporabu
Efilipt Bro Baby
Krema Efilip Bro Baby preporučuje se kao preventiva za prevenciju prehlade s hipotermijom, kao i za prehlade s upalom dišnih puteva (dušnik i bronhija), curenje iz nosa i kašalj kod djece od 6 mjeseci života.
- Upute za uporabu
Travosept
Biljni čaj u granulama Travosept se preporučuje za sezonske prehlade u respiratornom traktu, pomaže u olakšavanju suhog i vlažnog kašlja, ima iskašljavajuća svojstva, ublažava upalu grla i ublažava simptome prehlade.
- Upute za uporabu
Gripomed
Gripomed je namijenjen za simptomatsko liječenje prehlade, uz groznicu, glavobolju, oticanje nosne sluznice (rinitis).
- Upute za uporabu
Badger Flipper
Dojka kukuruzne masti doprinosi:
- povećati aktivnost imunokompetentnih stanica organa kada su izložene vanjskim infektivnim čimbenicima;
- obnova tjelesne otpornosti na djelovanje vanjskih i unutarnjih štetnih čimbenika, normalizacija imunološkog odgovora;
- uklanjanje izvora respiratornih virusnih infekcija uzrokovanih virusima parainfluence, adenovirusima, herpes virusima;
- eliminacija gljivičnih infekcija pluća - kandidijaza, aspergiloza;
- eliminacija kroničnog kašlja;
- uklanjanje suhog kašlja;
- eliminacija vlažnog kašlja;
- sprječavanje alergijskih procesa na pozadini respiratornih i gljivičnih infekcija;
- normalizacija sastava crijevne mikroflore;
- poboljšanje probavnog procesa;
- uklanjanje topline;
- sprječavanje bolnih simptoma pluća, spazam;
- sprječavanje grča glatkih mišića unutarnjih organa;
- uklanjanje glavobolja, vaskularnih grčeva;
- eliminacija kongestivne sluzi u nosnoj šupljini, grkljanu;
- neutralizacija infektivnih agensa u organima probavnog sustava;
- povećati tjelesnu i mentalnu aktivnost;
- poboljšanje moždane cirkulacije, prevencija hipoksije moždanog tkiva;
- pročišćavanje krvi i limfe iz metaboličkih produkata.
- Upute za uporabu
Ying gripa
Indikacije za uporabu lijeka In-gripa su:
- povećanje temperature
- glavobolja, bol u grlu, zimica, bol u cijelom tijelu, curenje iz nosa, kihanje,
- nazalna kongestija
- gripa, akutne respiratorne virusne infekcije
- sinusitis
- Upute za uporabu
Ibuklin za djecu
Indikacije za uporabu lijeka Ibuklin za djecu su:
- Bolesti (uključujući reumatoidni i reumatoidni artritis) i ozljede zglobova i kralježnice, tendinitis, burzitis;
- neuralgija, mijalgija;
- glavobolja, zubobolja, bol u ozljedama, opekline, upalne bolesti gornjih dišnih putova;
- vrućica kod zaraznih i upalnih bolesti.
"Rinza": sastav
Analozi lijeka bit će razmotreni kasnije. Važno je govoriti o lijekovima. Konkretno, njegov sastav. Aktivni sastojak opisanog lijeka je paracetamol (500 mg), kofein (30 mg), fenilefrin (10 mg), klorfenamin (2 mg).
Također u pripremi postoje dodatne komponente. To su koloidni silicijev dioksid, povidon, bojila, kukuruzni škrob, magnezijev stearat, talk i voda. Prilikom odabira analoga, te se komponente obično ne uzimaju u obzir, budući da nemaju terapijski učinak na ljudski organizam.
"Rinza": analog aktivne tvari
Supstituti lijeka se obično biraju aktivnim sastojcima. Ako želite dobiti isti učinak kao kod tretmana izvornog lijeka, obratite pozornost na sastav. Kao što već znate, fenilefrin, paracetamol, kofein i klorfenamin su prisutni u opisanom lijeku. Apsolutno isti sastojci sadržani su u sljedećim preparatima:
- Koldeks-Teva (120 rubalja);
- Coldrin (100 rub);
- "Rinikold" (120 rubalja).
Napominjemo da su dodatne komponente različite. Ako imate netoleranciju jedne od njih, onda je zabranjeno uzimanje takvog lijeka.
Zamjenski proizvodi s niskim troškovima
Ako želite saznati što su analozi Rinze jeftiniji, ljekarnik najbliže ljekarne dat će vam popis dostupnih lijekova. Prije nego što tražite jeftinu zamjenu, trebali biste saznati više o cijeni izvornog lijeka. Lijek "Rinza" dostupan je u pakiranju od 10 tableta. Prosječna cijena ovog lijeka će varirati od 140 do 180 rubalja. Sve ovisi o tome gdje živite. Kao što možete vidjeti, lijek je relativno jeftin i pristupačan. Je li vrijedno saznati što su lijekovi Rinza jeftiniji? Popis lijekova koji vas zanimaju, s cijenama:
- "Paracetamol" (20 rubalja);
- "Acetilsalicilna kiselina" (30 rubalja);
- "Ibuprofen" (50 rubalja);
- "Ferveks" (100 rubalja);
- "Antigrippin" (40 rubalja).
Svi ovi nadomjesci imaju isti učinak na ljudsko tijelo kao izvorni lijek. Međutim, njihov sastav je vrlo različit. Kod nekih lijekova uopće nema komponenti koje su prisutne u dotičnim tabletama.
Ostali lijekovi
Analog tableta "Rinza" može također imati i druge trgovačke nazive. Ovi lijekovi se razlikuju po sastavu i cjenovnoj kategoriji. Mnoge od njih imat će cijenu nekoliko puta veću od izvorne medicine. Međutim, one bi trebale biti označene kao analogne.
Supstati za lijek "Rinza" (analozi po djelovanju) su "Angrikaps", "Angrimax", "Grippoflu", "Ibuklin", "Influnet", "Rinzasip" i tako dalje. U međuvremenu, treba reći i za uporabu lijekova među malom djecom. Nije preporučljivo odabrati zamjene za njih. Ipak, analogija za djecu „Rinza“ je „Talenol“, „Vicks active“, „Nurofen“, „Panadol“ i tako dalje.
Način uporabe
Lijek "Rinza", njegovi analozi i nadomjesci uvijek se koriste prema različitim shemama. Sve zbog činjenice da je sastav lijekova vrlo različit. Prije uporabe lijeka, morate se posavjetovati sa svojim liječnikom i doznati dozu lijeka. Ako liječnik ne daje individualne preporuke, onda je vrijedno proučiti upute i držati se navedenog algoritma.
Lijek "Rinza" uzima se oralno po 1 kapsuli do 4 puta dnevno. U tom slučaju, interval između uporabe lijeka ne smije biti kraći od 6 sati. Trajanje terapije je 3 ili 5 dana.
Ograničenja uporabe
Analog Rinze (ruski ili bilo koji drugi), kao i sam izvorni lijek, nikada nije propisan za preosjetljivost na njegove sastojke. Također se uzimaju u obzir i dodatne komponente. Tablete Rinza ne koriste se u djece mlađe od 15 godina. Ako je potrebno provoditi terapiju u djece, koristi se ruski analog “Rinze” - “Cefecon”, “Nurofen” i tako dalje. Izvorni lijek nije propisan za trudnice i dojilje.
Kontraindikacije koje se navode u uputama opisanog lijeka su dijabetes, hipertenzija, uporaba antidepresiva ili drugih lijekova s istim učinkom.
Lijekovi na recept
Što govori priručnik s uputama za Rinzu? Tablete (uključujući analoge) propisuju se za virusne i bakterijske infekcije, kao i za vrijeme prehlade. Glavna indikacija za uporabu izvornog lijeka je povećanje tjelesne temperature, slabost i bol u mišićima, migrena, curenje iz nosa i kongestija nosa.
Lijek se učinkovito bori s mnogim simptomima prehlade i gripe.
Negativne reakcije na uporabu lijekova
Slično kao i "Rinza", ali jeftinije, kao i sam izvorni lijek, može izazvati nuspojave. Među njima su i alergije. Najčešće se manifestira urtikarija, crvenilo određenih dijelova kože i svrbež. Manje je prisutan bol u trbuhu i probavne smetnje.
Komponenta kao što je paracetamol, u velikim dozama, može imati toksični učinak na ljudsku jetru. Sastojci lijeka često dovode do razvoja tahikardije, nesanice, povećanog tlaka, poremećaja spavanja. Nakon primjene lijeka mogu se uočiti suha usta i poremećaji okusa. Lijek je rijedak, ali još uvijek uzrokuje bronhospazam. Analogi i supstituti opisanog lijeka također imaju nuspojave. Međutim, oni se mogu neznatno razlikovati.
Kako djeluje droga?
Tablete "Rinza" započinju svoje djelovanje odmah nakon primjene. Paracetamol snižava tjelesnu temperaturu ako se podigne. Također ima analgetski učinak, normalizira stanje pacijenta. Fenilefrin je antihistaminski spoj. Sprečava razvoj alergija, ublažava otekline u području nosa i poboljšava disanje. Zahvaljujući ovoj komponenti, ne morate koristiti dodatne vazokonstriktivne nosne tvari.
Klorfenamin je još jedna antihistaminska komponenta. Poboljšava djelovanje fenilefrina. Kofein poboljšava performanse, smanjuje umor. Ovisno o tome koje su komponente uključene u sastav sličnih lijekova, lijekovi imaju odgovarajući učinak.
Recenzije lijekova
Većina potrošača strogo slijedi preporuke stručnjaka. Ako liječnik propisuje Rinza tablete, pacijent ih uzima. Međutim, postoje ljudi koji pokušavaju pronaći jeftinije analoge opisanog lijeka. Stručnjaci to ne preporučuju. Nakon što ste dobili zamjenu, nikada ne možete točno predvidjeti kako će to utjecati na vaše tijelo.
Pacijenti kažu da je lijek "Rinza" vrlo učinkovit. Brzo i trajno uklanja sve simptome bolesti. Učinak lijeka traje oko 6-8 sati. Međutim, nedostatak ovog lijeka je u tome što eliminira simptome. U ovom slučaju, liječenje patologije se ne provodi. Zato liječnici često propisuju dodatne lijekove s tim tabletama. To mogu biti antibiotici ili antivirusne formulacije.
Pacijenti kažu da lijekovi kao što su paracetamol ili ibuprofen također uklanjaju groznicu, poboljšavaju opće stanje i olakšavaju bol. Međutim, nemaju antihistaminske komponente. Ako imate curenje iz nosa, učinak na simptom neće imati nikakvog učinka. Također u sastavu tih lijekova nije kofein.
Mnoge lijekove, uključujući i izvorni lijek, zabranjuju se za uporabu u djece mlađe od 15 godina i trudnica. U ovoj situaciji jednostavno je potrebno potražiti alternativnu medicinu - analogiju "Rinze". To treba učiniti zajedno s liječnikom. Liječnik će uzeti u obzir sve vaše značajke i preporučiti taj ili onaj lijek. Imajte na umu da djeca obično ne koriste kombinacije nekoliko aktivnih sastojaka. Pedijatri propisuju lijekove na temelju jedne komponente. Ako je potrebno, može postojati nekoliko takvih lijekova. Djeci se preporučuju ibuprofen, paracetamol, panadol, kalpol itd. Kako bi se uklonila bol i normalizirala temperatura. Da bi se uklonila natečenost, propisuju se antihistaminske formulacije na bazi fenilefrina - to je "Vibrocil". Često su zamijenjeni sličnim lijekovima djelovanja, kao što su Zyrtec ili Zodak, Tavegil ili Suprastin. To uvijek uzima u obzir dob djeteta. Doziranje lijeka je odabrano u skladu s tim. Sekundarna pozornost posvećuje se tjelesnoj težini djeteta. Tipično, doza određene aktivne tvari izračunava se u naznačenom iznosu po kilogramu težine. Uvijek obratite pozornost na takvu rezervu, jer predoziranje povećava vjerojatnost nuspojava.
Mali sažetak članka
Naučili ste o lijeku koji se nalazi kao lijek za liječenje prehlade i gripe. Zapravo, opisani lijek, kao i većina njegovih analoga, samo ublažava simptome bolesti. U ovom slučaju, lijek ne utječe na pravi uzrok patologije. Stoga, korištenje takvih alata, mnogi srachi smatra neutemeljenim. Umjesto kvalificiranog liječenja, pacijenti samo podmazuju simptome, ublažavajući njihovo stanje. Stručnjaci kažu da je učinkovitije provesti odgovarajuće liječenje. To će dovesti do potpunog oporavka i, kao posljedice, uklanjanja uznemirujućih simptoma.
Terapeuti i pedijatri podsjećaju da samouprava lijekova može dovesti do vrlo neugodnih posljedica. Ponekad pacijent može zahtijevati složenije i skuplje liječenje. Sve zbog činjenice da je osoba odlučila da se bori protiv bolesti sama, štedeći svoje vrijeme i novac. Nemojte se razboljeti!
Opis droge
Rinza - Kombinirani lijekovi.
Paracetamol ima analgetski i antipiretički učinak. Smanjuje bolove kod prehlade, upale grla, glavobolje, bolova u mišićima i zglobovima, smanjuje visoku temperaturu.
Fenilefrin - Alfa1-adrenoagonists. Ima vazokonstriktorni učinak, smanjuje oticanje i hiperemiju sluznice gornjih dišnih putova i paranazalnih sinusa.
Klorfenamin - histamin H blokator1-receptor, ima antialergijsko djelovanje, smanjuje oticanje i hiperemiju sluznice nosne šupljine, nazofarinksa i paranazalnih sinusa, eliminira svrab u očima i nosu, smanjuje eksudativne manifestacije.
Kofein ima stimulirajući učinak na središnji živčani sustav, što dovodi do smanjenja umora i pospanosti, kao i do povećanja mentalnog i fizičkog učinka.