Mogu li istovremeno uzimati analgin s papaverinom i dimedrolom?
I analgin, i papaverin, i difenhidramin - lijekovi propisani za bolni sindrom, grčevi (bilijarna, crijevna, bubrežna kolika), povišena tjelesna temperatura. Oni su analgetski, antispasmodic, antipiretik, anti-alergijski, sedativni učinak.
Značajke lijekova
Analgin (aktivni sastojak metamizol) je analgetik bez narkotika. Ima analgetski, protuupalni učinak, smanjuje vrućicu u grozničavim uvjetima.
Koristi se kod glavobolje, zubobolje, neuralgije, spastičnih bolova - žučnih kolika, bubrežnih kamenaca, hipertermije na pozadini ARVI.
Papaverin je alkaloid maka koji djeluje antispazmodično na glatke mišiće krvnih žila, žučni mjehur, maternicu, želudac, crijeva. Koristi se u hipertenziji za širenje krvnih žila, ublažava bolove u crijevnim kolikama, gastritis, žučnu diskineziju.
Diphenhydramine je antihistaminik za liječenje alergijskih bolesti (urtikarija, bronhijalna astma, polinoza). Također ima sedativan i hipnotički učinak. Djeluje protuupalno zbog blokiranja histaminskih H1 receptora.
Zašto se propisuje zajedno?
Učinak uz istovremenu uporabu je poboljšan. Difenhidramin sprječava alergijsku reakciju na pripravke litičke smjese i pojačava djelovanje analgina.
Kako djelovati na tijelo?
Imaju analgetski, protuupalni učinak.
Indikacije za uporabu
Kolike (bilijarne, bubrežne, intestinalne), migrena, zaustavljanje hipertenzivne krize, akutne respiratorne virusne infekcije, upala pluća, visokotemperaturna tuberkuloza, menstrualna bol, pankreatitis.
Kako uzimati Analgin s papaverinom i difenhidraminom?
Upotrijebite 1 ampulu otopine za intravensko davanje svakog lijeka i sakupite je u jednu štrcaljku od 5 ml.
Značajke aplikacije
Trudnoća i dojenje
Kontraindicirana. Majkama koje se njeguju savjetujemo da prestanu s hranjenjem tijekom liječenja.
Dječja dob
Komarovsky ne preporučuje Analgin za djecu zbog toksičnog učinka. Zabranjena je doza veća od 500 mg metamizola za djecu mlađu od 10 godina.
U naprednoj dobi
Potrebno je pratiti stanje jetre, bubrega nakon davanja lijekova intravenozno, intramuskularno.
Nuspojave analgina s Papaverinom i Dimedrolom
Metamizol: oštećenje jetre, alergijske reakcije, agranulocitoza, angioedem.
Papaverin: smanjenje tlaka, alergija, vrtoglavica.
Djelatna tvar Dimedrol - difenhidramin uzrokuje opću slabost, pospanost.
Kontraindikacije za primjenu Analgin s Papaverinom i Dimedrolom
Jetrena, zatajenje bubrega, trudnoća, hranjenje, bronhijalna astma.
Utjecaj na vožnju
Svi pripravci smjese mogu utjecati na koncentraciju. Dimedrol ima hipnotički učinak, stoga je kombinacija kontraindicirana za vozače i osobe koje upravljaju složenom opremom.
Interakcija s drugim lijekovima
Metamizol povećava hepatotoksičnost drugih lijekova, barbiturati slabe njegov učinak. Amitriptilin, oralni kontraceptivi dovode do povećanja koncentracije. Nekompatibilno s radioaktivnim sredstvima. Povećava aktivnost antikoagulansa, slabi učinak ciklosporina.
Papaverin pojačava učinak antihipertenzivnih lijekova, smanjuje terapijski učinak Levodope. Analgin i NVPS povećavaju antispazmodično djelovanje.
Dimedrol pojačava antikolinergički učinak holinoblokatorova.
Kompatibilnost s alkoholom
Smjesa nije kompatibilna s etilnim alkoholom.
predozirati
Postoji povećanje nuspojava, moguća koma, zatajenje jetre. Liječenje - peritonealna dijaliza, prisilna diureza, uz primjenu tableta - ispiranje želuca kroz cijev.
Uvjeti prodaje u ljekarni
Recept.
Uvjeti skladištenja
Temperatura skladištenja - ne viša od 25 ° C.
Rok trajanja
Dimedrol (otopina) - 4 godine, Papaverin - 2 godine, Analgin - 3 godine.
analoga
Tu je kombinirani lijek - Pentalgin koji sadrži antipiretik paracetamol, antispazmodik Drotaverinum i antihistaminik, feniramin.
Cijena lijeka
Analgin u ampulama košta 60 rubalja. za 10 ampula Cijena Dimedrol - 25 rubalja., Papaverina - 64 rubalja.
Recenzije
Tijekom menstruacije pojavila se jaka bol. Liječnik hitne pomoći napravio je trijadu - osjećao se bolje.
Bila je upala pluća. Za smanjenje topline propisana je litička smjesa, a dispneja je nestala.
Vlasova N.E., liječnica hitne pomoći
S visokom temperaturom, žučnim kolikama, hipertenzijom, bolnom menstruacijom u žena koristimo kombinaciju antispazmodika, analgetika i antihistamina. Pomaže brzo.
Nikolaev PV, kirurg
Kod kolika uvijek propisujemo trijadu za ublažavanje boli, smirujemo pacijenta, opuštamo žučne puteve ili uretere.
Analgin Dimedrol papaverin u jednoj šprici
Analgin + Dimedrol + Papaverin
Kombinacija Dimedrola s analginumom i antialergijskim lijekovima
Kombinacija lijekova u “trijadi” smatra se univerzalnom za pružanje prve pomoći u slučaju mnogih patologija. U kirurškim bolestima, papaverin s difenhidraminom i analginumom pomaže u zaustavljanju bolnog sindroma opuštanjem muskulature kanala, dijelova mokraćnog sustava i crijeva. Zbog Dimedrola moguće je značajno ublažiti simptome akutne kirurške, urološke i ginekološke patologije. Omogućuje vam da smirite pacijenta. Analgin može zamijeniti aspirin ako je dostupan kao injekcija.
Sastav trijade, doziranje lijekova
Sastav trijade uključuje tri farmakološka lijeka koja su iznimno jeftina, relativno malo nuspojava, kao i brzi početak djelovanja. To uključuje analgin, difenhidramin i papaverin.
Doziranje dipirona u smjesi je 2 ml 50% otopine. Doza Dimedrola - 1 ml 1% otopine. Doziranje papaverina - 2 ml - 2% otopina.
Punopravni analog Dimedrola, koji nema središnji učinak, # 8212; to je loratadin, poznat pod trgovačkim nazivom claritin. Ovaj lijek pripada klasi blokatora histamina II generacije. U istoj kategoriji za liječenje alergija prisutni su fenkarol, peritol, diazolin i simpreks. Trenutno su najučinkovitiji predstavnici treće generacije blokatora histaminskih receptora: cytirizina, desloratadina, feksofenadina. Štoviše, loratadin ostaje jedan od najčešće korištenih lijekova za liječenje bilo koje vrste alergija.
Autor članka: Alina Samsonov
Analgin + Dimedrol + Papaverin
Kombinacija Dimedrola s analginumom i antialergijskim lijekovima
Kombinacija lijekova u “trijadi” smatra se univerzalnom za pružanje prve pomoći u slučaju mnogih patologija. U kirurškim bolestima, papaverin s difenhidraminom i analginumom pomaže u zaustavljanju bolnog sindroma opuštanjem muskulature kanala, dijelova mokraćnog sustava i crijeva. Zbog Dimedrola moguće je značajno ublažiti simptome akutne kirurške, urološke i ginekološke patologije. Omogućuje vam da smirite pacijenta. Analgin može zamijeniti aspirin ako je dostupan kao injekcija.
Sastav trijade, doziranje lijekova
Sastav trijade uključuje tri farmakološka lijeka koja su iznimno jeftina, relativno malo nuspojava, kao i brzi početak djelovanja. To uključuje analgin, difenhidramin i papaverin.
Doziranje dipirona u smjesi je 2 ml 50% otopine. Doza Dimedrola - 1 ml 1% otopine. Doziranje papaverina - 2 ml - 2% otopina.
Punopravni analog Dimedrola, koji nema središnji učinak, # 8212; to je loratadin, poznat pod trgovačkim nazivom claritin. Ovaj lijek pripada klasi blokatora histamina II generacije. U istoj kategoriji za liječenje alergija prisutni su fenkarol, peritol, diazolin i simpreks. Trenutno su najučinkovitiji predstavnici treće generacije blokatora histaminskih receptora: cytirizina, desloratadina, feksofenadina. Štoviše, loratadin ostaje jedan od najčešće korištenih lijekova za liječenje bilo koje vrste alergija.
Autor članka: Alina Samsonov
Korištenje Analgin s Dimedrolom za smanjenje temperature
Djelovanje Analgin i Dimedrol
Diphenhydramine se odnosi na antihistaminski lijek koji ima izražen sedativni učinak. Također, lijek ima slabi protuupalni učinak.
Treba napomenuti da Analgin s Dimedrolom ima niz ograničenja u obliku čira na želucu, šećerne bolesti i bronhijalne astme. Također Diphenhydramine i Analgin mogu uzrokovati ozbiljnu dehidraciju tijela, stoga, nakon ubrizgavanja injekcija, treba popiti barem jednu čašu tekućine.
Primjena Dimedrol i Analgin
Ako Analgin s Dimedrolom nije prisutan u obliku otopine, moguće je koristiti lijekove u obliku tableta. Važan uvjet je promatrati točnu dozu, koja ovisi o dobi i težini djeteta ili odrasle osobe.
Ako će pacijent staviti antipiretičnu injekciju Analgina na visoku temperaturu, onda je trebate uzeti u dozi od sto miligrama. Nakon toga dodaje se difenhidramin u jednom gramu. Smjesa se temeljito protrese.
Kada se analgin stavi s Dimedrolom, doza gotove smjese treba biti jedan mililitar. Tijekom dana, pucanj na visokoj temperaturi može se staviti samo dvaput.
Ako iz nekog razloga pacijent ne može staviti injekciju, tada možete uzeti dobivenu otopinu unutra. No, vrijedi napomenuti da će učinak lijeka u takvoj situaciji biti sporiji.
Da biste injekciju stavili na odraslu osobu ili dijete, morate slijediti niz preporuka.
- Uzmite novu štrcaljku i upotrijebite je za prvo biranje Analgin, a zatim i difenhidramin. Dobro protresite.
- Polako ubrizgajte smjesu u mišićno tkivo i stavite vatu.
Ako postupak treba ponoviti, to se može učiniti tek nakon šest sati.
Upotreba Analgin, Dimedrol s Papaverinom ili No-Spa
Tada liječnici pribjegavaju drugoj metodi. Za uklanjanje grčeva i širenje krvnih žila preuzima se mješavina Analgin, Dimedrol, Papaverin. Treća komponenta djeluje kao antispazmodik. U medicini se ovo rješenje naziva litička smjesa. Injekcija vam omogućuje da uklonite toplinu za nekoliko minuta.
Da biste pripremili otopinu, trebat će vam dva mililitra Analgin-a, jedan mililitar Dimedrola i dva mililitra Papaverina. Ova doza je indicirana za odrasle i djecu stariju od dvanaest godina.
Ako se injekcija daje bebi, tada se analgin treba dodati na pola.
Ako su komponente prisutne samo u obliku tableta, u otopinu se može uključiti Analgin, Dimedrol, No-shpa.
Treba napomenuti da lytic mješavina Analgin, Papaverin s difenhidraminom može izazvati nuspojave koje se javljaju:
U pedijatriji se papaverin i analgin koriste samo u ekstremnim slučajevima, kada visoka temperatura traje prilično dugo i nosi prijetnju životu djeteta.
Smanjenje topline nježnim metodama
Analgin s papaverinom stavlja djecu samo u ekstremnim situacijama. Ako očitanja temperature ne prelaze više od 39,6 stupnjeva i drže se tri do četiri dana, tada možete pribjeći nježnijim metodama.
Također, kao djelotvorna antipiretik u djece, može se koristiti ista kombinacija paracetamola i ibuprofena. Dajte, na primjer, paracetamol sirup i stavite Nurofenovu svijeću za pet minuta. Ili to učiniti drugačije. Dajte Ibuprofen sirup i osvijetlite Tsefecon svijeću. Preporučuje se takva kombinacija ne više od dva puta dnevno.
S vazospazmom, Paracetamol, No-spa i Suprastin će biti učinkovita kombinacija. Paracetamol djeluje kao antipiretik. Suprastin, kao antihistaminik, uklonit će nadutost iz tkiva, olakšati disanje i imati sedativni učinak. No-shpa djeluje kao spazmodičan, koji širi krvne žile i osigurava paracetamol s punim pristupom upalnom procesu.
Male preporuke o uporabi lijekova
Mnogi se roditelji žale na to zašto su paracetamol i ibuprofen neučinkoviti u smanjenju temperature kod djece. Utjecaj lijeka ovisi o uzroku bolesti.
Nurofen svijeće također nisu uvijek učinkovite, jer roditelji ne udovoljavaju propisanim dozama. Stavljanje svijeća mora se temeljiti na dobi djeteta.
Ibuprofen također ima protuupalna svojstva, što omogućuje zaustavljanje upalnog procesa i snižavanje temperature na normalne razine.
Ali, ako je bolest kod djeteta uzrokovana bakterijskom infekcijom, onda nikakvi antipiretici neće pomoći. U takvoj situaciji potrebna je obvezna uporaba antibiotika.
Kombinacija analgina i dimedrola i papaverina najčešće se koristi u stacionarnim uvjetima, kada indeksi temperature zadržavaju više od 39,6 nekoliko dana.
Kompatibilnost Dimedrol, Analgin i Papaverina
Diphenhydramine i Analgin i Papaverin - smjesa koja ublažava bol, upalnu reakciju, spazam glatkih mišića. Koristi se za pankreatitis, vrućicu, bolnu menstruaciju. Liječnici ove kombinacije u jednoj šprici nazivaju se trijada.
Diphenhydramine i Analgin i Papaverin - smjesa koja ublažava bol, upalnu reakciju, spazam glatkih mišića.
posljedica
analginum
To je antipiretik, ne-narkotički analgetik. Metamizol smanjuje tjelesnu temperaturu, a također potiskuje provođenje impulsa boli. Ima protuupalna svojstva. Koristi se za glavobolje, groznicu, ozljede.
papaverin
Myotropic antispasmodic. Smanjuje ulazak kalcijevih kationa u stanicu, smanjujući njegovu podražljivost. Blokira aktivnost enzima fosfodiesteraze glatkih miocita. Opušta mišićni sloj žila, maternice, crijeva, žučnih putova, sfinktera Oddija, bronhija. Uklanja bolove u žučnim i bubrežnim kolikama, pankreatitis, grčeve maternice tijekom kritičnih dana.
Koristi se za gastritis, čir na dvanaesniku za ublažavanje bolova. Dodijeljen za ublažavanje hipertenzivne krize - snižava krvni tlak zbog smanjenja ukupne periferne vaskularne rezistencije.
Osim toga, Papaverin se može koristiti za hemoroide. Više o tome pročitajte ovdje.
difenhidramin
Antialergijski lijek. To je blokator H1-histaminskih receptora. Zbog toga smanjuje povećanu propusnost histaminskih krvnih žila tijekom reakcija preosjetljivosti.
Smanjuje kiselost želuca, koji se koristi za ublažavanje bolova kod hiperacidnog gastritisa i čira na želucu. Ima hipnotički učinak. Inhibira središnji živčani sustav, pruža sedativni učinak.
Koristi se za anafilaktički šok, bronhijalnu astmu.
Analgin + Dimedrol + Papaverin
Kombinacija Dimedrola s analginumom i antialergijskim lijekovima
Diphenhydramine i papaverin ostaju najčešće korišteni lijekovi, što je povezano s niskim troškovima lijekova i brzim nastupom učinaka. I zajedno s njima koristi analgin, koji je dio injekcije "trijade". Ova se mješavina koristi u medicinskoj bolnici iu hitnoj službi. Intramuskularna injekcija „trijada“ intramuskularno, što omogućuje ubrzanje početka željenog učinka.
Triad se koristi u kirurškim, traumatskim i terapeutskim pacijentima. Sastav ubrizgavanja zbog analgin-a ima neizražen analgetski učinak i također je učinkovit protiv temperature. Diphenhydramine je blokator histaminskih receptora na periferiji, koristi se kao središnji sedativ. Papaverin je snažan antispazmodik s dominantnim učinkom na glatke mišiće krvnih žila.
Kombinacija lijekova u “trijadi” smatra se univerzalnom za pružanje prve pomoći u slučaju mnogih patologija. U kirurškim bolestima, papaverin s difenhidraminom i analginumom pomaže u zaustavljanju bolnog sindroma opuštanjem muskulature kanala, dijelova mokraćnog sustava i crijeva. Zbog Dimedrola moguće je značajno ublažiti simptome akutne kirurške, urološke i ginekološke patologije. Omogućuje vam da smirite pacijenta. Analgin može zamijeniti aspirin ako je dostupan kao injekcija.
U terapeutskoj bolnici i hitnoj pomoći, u ambulanti iu medicinskim i opstetričkim centrima, “trijada” se može koristiti za ublažavanje hipertenzivne krize i ublažavanje tjeskobe. Za smanjenje krvnog tlaka u "trijadi" koristi se papaverin. Vrlo nježno ispravlja pokazatelj krvnog tlaka zbog relaksacije arterija mišićnog tipa. Nalaze se na periferiji, pa djelovanje papaverina poboljšava dotok krvi u periferna tkiva bez narušavanja protoka krvi u mozgu, bubrezima i srcu.
U većini dijelova zemlje nema velikih bolnica s posebnim alergološkim odjelima. Kao rezultat toga, pacijenti s alergijskim bolestima dolaze ili u terapeutske bolnice ili u jedinicu intenzivne njege. Međutim, prva faza hospitalizacije je hitno ili hitno. Ovdje se može smanjiti aktivnost alergijske reakcije "trijada". Zbog prisutnosti mješavine Dimedrol smanjuje rizik za pacijenta tijekom sustavne alergijske reakcije.
Sastav trijade, doziranje lijekova
Sastav trijade uključuje tri farmakološka lijeka koja su iznimno jeftina, relativno malo nuspojava, kao i brzi početak djelovanja. To uključuje analgin, difenhidramin i papaverin.
Analgin se ne koristi u zapadnim zemljama zbog velikog broja nuspojava i zato što nije ekonomski isplativ za farmakološka poduzeća. Spada u klasu nesteroidnih protuupalnih lijekova i ima mnogo analoga. Jedan od njih je aspirin. Oba lijeka imaju mnoge nuspojave povezane s inhibicijom 2 tipa ciklooksigenaze. Međutim, kako bi se smanjila temperatura, analgin i aspirin ostaju izvrsna sredstva.
Lijek Dimedrol spada u klasu inhibitora receptora histamina i spada među lijekove prve generacije. Zapravo, Dimedrol je već zastario i nije najuspješniji za liječenje alergijskih bolesti. To je zbog potiskivanja živčane aktivnosti na najvišoj razini. Nakon uzimanja Dimedrola, kod većine pacijenata opažena je pospanost. Iz tog razloga, "trijada" nije djelotvorno sredstvo trajnog liječenja alergija, iako se može koristiti u početnom stadiju razvoja sistemske reakcije: urtikarija, anafilaktički šok, angioedem.
Potpuni analog Dimedrola, koji nema središnji učinak, je loratadin, poznat pod trgovačkim imenom Claritin. Ovaj lijek pripada klasi blokatora histamina II generacije. U istoj kategoriji za liječenje alergija prisutni su fenkarol, peritol, diazolin i simpreks. Trenutno su najučinkovitiji predstavnici treće generacije blokatora histaminskih receptora: cytirizina, desloratadina, feksofenadina. Štoviše, loratadin ostaje jedan od najčešće korištenih lijekova za liječenje bilo koje vrste alergija.
Papaverin u sastavu "trijade" obavlja funkciju antispazmodičnosti, koja je najaktivnija u odnosu na mišiće krvnih žila. Intramuskularna injekcija dovodi do smanjenja krvnog tlaka, opuštanja glatkih mišića crijeva, sfinktera žučnog mjehura, velike duodenalne papile, uretera. Funkcionalni analog papaverina je "No-shpa".
Drotaverinum je prisutan u sastavu ovog lijeka, koji je aktivniji u odnosu na glatke mišiće unutarnjih organa, a ne na krvne žile. No-shpa se koristi u kirurškoj, terapijskoj i ginekološkoj praksi. Zbog opuštanja glatkih mišića Drotaverinum i papaverin mogu anestezirati. Po snazi djelovanja, oni ne prelaze Novocain, međutim, oni eliminiraju uzrok boli, zbog čega su izabrani za liječenje mnogo češće od drugih sredstava.
Autor članka: Alina Samsonov
Mogu li istovremeno uzeti Analgin, Papaverin i Dimedrol?
Analgin, Papaverin, Dimedrol (trijada) - jedna od najčešćih kombinacija za smanjenje visoke temperature.
1 Kako djelovati na tijelo
Imenovan u obliku tableta ili injekcija u jednu špricu kako bi se smanjila toplina, kao i kirurški zahvati i ozljede. Ima analgetska, sedativna i antispazmodična svojstva.
Lijekovi se propisuju kao injekcija u jednoj štrcaljki radi smanjenja vrućice, kao i tijekom operacije i ozljeda.
analgene
Ima analgetska i antipiretična svojstva. Ima blagi protuupalni učinak.
difenhidramin
Antihistaminik, antialergijski, antiemetički, hipnotički, lokalni anestetik.
papaverin
Myotropic antispasmodic.
2 Što pomaže smjesu
Nakon intramuskularnog uvođenja smjese, uklanjanje simptoma kao što su:
- produljena vrućica zbog virusnih ili bakterijskih patologija;
- bolni sindromi raznih etiologija.
Osim toga, dodijeljen je za ublažavanje hipertenzivne krize, pogoršanje kroničnog pankreatitisa. Ima brzo i učinkovito djelovanje.
3 Kako uzimati Analgin s Papaverinom i Dimedrolom
Za odrasle, doziranje lijekova pomiješanih za intramuskularne injekcije ili otopinu za intravensku primjenu:
- 2 ml Analgin;
- 1 ml Dimedrola;
- 2 ml papaverina.
Ova litička mješavina za odrasle koristi se ne više od jednom u 6-8 sati.
Za djecu je ovo rješenje propisano u dozama:
- u dobi od 3 do 10 godina - 0,2 ml na svakih 10 kg djetetove težine, ali ne više od 1 ml;
- Od 10 do 18 godina - 1-2 ml svakih 12 sati.
4 Značajke aplikacije
Intravenske injekcije mogu se propisati samo za odrasle pacijente. Djeci se daju samo intramuskularne injekcije.
Nakon primjene smjese lijekova, pacijent se promatra tijekom dana.
Trudnoća i dojenje
Dječja dob
Samo u obliku pojedinačnih intramuskularnih injekcija.
U naprednoj dobi
U nedostatku kontraindikacija za uzimanje tih lijekova (ovisno o kliničkoj slici) može se koristiti trijada.
5 Nuspojave analgina s Papaverinom i Dimedrolom
Nakon upotrebe mogu izazvati nuspojave, kao što su:
- mučnina;
- suha usta;
- opća slabost;
- vrtoglavica;
- povrede u gastrointestinalnom traktu, itd.
Kontraindikacije za primjenu analgina s Papaverinom i Dimedrolom
Nije imenovano ako u povijesti pacijenta postoje podaci o takvim uvjetima kao što su:
- zatajenje bubrega i / ili jetre;
- poremećaji krvi;
- bronhijalna astma.
Ne propisuje se u prisutnosti individualne intolerancije na aktivne sastojke, kao i tijekom trudnoće i tijekom razdoblja laktacije.
Mješavina ovih lijekova nije propisana u kombinaciji s vazokonstriktorom ili dilatacijom, normalizacijom tlaka, diuretskih i choleretic sastava, antihistaminika.
7 recenzija
Svetlana, 29 godina, Blagoveshchensk
Smatra se da nije potrebno sniziti temperaturu djeteta, ako njegov pokazatelj ne prelazi 38 ° C. Ali ako se vrućina poveća i nemoguće je oboriti bilo sirupima za smanjivanje vrućine ili trljanjem - to postaje zastrašujuće. Vidjevši da je temperatura jednogodišnjeg djeteta počela rasti, nisam čekala: odjeljak kćeri je odmah počeo, a na 37,5 ° C, Nurofen je dobio. Pola sata kasnije porasla je na 38,3 ° C. Nazvao sam hitnu pomoć.
Liječnik je stigao nekoliko minuta kasnije, ali temperatura je već skočila na 39 ° C. Dijagnosticiran SARS-om i stavljen je litička smjesa. Učinak se pojavio gotovo odmah: temperatura je pala i kćer je zaspala. Noć je prošla tiho. Ujutro je došao okružni pedijatar i propisao odgovarajući tretman.
Maria, 41, Kemerovo
Prošle godine, imao sam lošu prehladu. Povišena je temperatura, počele su nepodnošljive glavobolje, slabost i jak kašalj. Nisam spavala nekoliko dana, već sam bila u nekoj vrsti kome. Prijatelj mi je rekao da u takvim uvjetima trijada, intravenozno ili intramuskularno, puno pomaže. Umjesto injekcija mogu se koristiti oralna sredstva.
Zamjena difenhidramina Suprastinom i Papaverinom No-shpu, uzimala je trijadu u tabletama. Dobra antipiretička kombinacija. Već prve noći nakon uzimanja tih lijekova bilo je moguće dobro se naspavati.
Analgin s Dimedrolom na temperaturi
Kada vaše dijete ili voljena osoba ima visoku temperaturu koja nije pod utjecajem paracetamola, aspirina ili drugih antipiretičkih lijekova, javlja se panika. Ne znaš što da radiš.
U takvim slučajevima, najbolji način je potražiti liječničku pomoć. Ali često je to nemoguće.
U takvim slučajevima, morate biti svjesni da je analgin antipiretik koji je mnogo jači od acetilsalicilne kiseline i paracetamola. Poseban učinak daje se intramuskularnom injekcijom proporcionalno mješavini analina i dimedrola. To pomaže smanjiti visoku tjelesnu temperaturu tijekom sljedećih 10-15 minuta.
Međutim, analgin kao antipiretik najbolje djeluje pod tri uvjeta:
- ako se daje intramuskularno;
- u kombinaciji s difenhidraminom;
- u kombinaciji s papaverinom.
Iz tog razloga, komplet prve pomoći mora uvijek biti:
- 5 grama štrcaljke;
- pet ampula papaverin hidroklorida;
- pet ampula analgin;
- pet ampula Dimedrola.
Danas analgin s difenhidraminom na temperaturi ima brz i siguran učinak. Toplina se već smanjuje unutar 15 minuta nakon ubrizgavanja. Ostaje samo naučiti kako se radi analgin s difenhidraminom na temperaturi.
Roditelji moraju strogo slijediti pravila asepse i antisepse. Kod intramuskularne injekcije postoji rizik od naknadnog apscesa s gnojnim potkožnim slojem i mišićnim vlaknima.
doza
Prije nego što napravite analgin uz Dimedrol dozu morate pažljivo izračunati. Za odrasle i djecu stariju od 14 godina uzmite 1 ampulu dipirena, difenhidramina i papaverina. Svi lijekovi se uzimaju u jednoj šprici.
Za djecu se doza izračunava na malo drugačiji način. Kako to učiniti - pogledajte priloženu tablicu. Ako se sami odlučite na analgin uz dozu Dimedrola izračunavate na temelju:
- dob djeteta;
- tjelesna težina djeteta do tri godine;
- ozbiljnost stanja.
Zapamtite da će ispravno odabrana doza dipirena s difenhidraminom pomoći da brzo i učinkovito pomognete djetetu na visokim temperaturama.
Može li se paracetamol i analgin kombinirati?
Ako uzimate paracetamol i analgin na visokoj temperaturi, važno je samo pridržavati se ispravne doze. Analgin i paracetamol nisu antagonisti. Oni također ne povećavaju farmakološke učinke jednih na druge na ljudsko tijelo.
Unatoč tome, prilikom odabira lijekova za smanjenje temperature, razmotrite tvari koje je osoba prije toga uzela. Ne uzimajte paracetamol, analgin i druge protuupalne lijekove u isto vrijeme.
Kako se analgini od temperature
U većini slučajeva, analgin iz temperature pomaže mnogo učinkovitije od acetilsalicilne kiseline i paracetamola. To je zbog činjenice da analginum pripada farmakološkoj skupini nesteroidnih protuupalnih lijekova. To omogućuje analginu ne samo za smanjenje temperature, već i za protuupalno djelovanje.
Kako napraviti injekciju?
Ispravno napravite injekciju dipiron analgina s difenhidraminom koji će vam pomoći da malo podsjetite:
- prije otvaranja ampule morate ih zagrijati do temperature pacijenta;
- prije otvaranja ampule treba obraditi alkoholnom otopinom;
- u štrcaljki najprije morate birati analgin, zatim difenhidramin;
- davati smjesu lijekova treba polako i pažljivo;
- Analgin se ubrizgava dimedrolom samo intramuskularno u gornjem vanjskom kvadrantu stražnjice.
Ako imate priliku, bolje je potražiti hitnu liječničku pomoć ako trebate liječničku pomoć na visokim temperaturama. Potrebno je pribjeći injekcijama kod kuće samo u ekstremnim slučajevima.
Litička mješavina: analgin + dimedrol + papaverin
Analgin najviše djeluje na temperaturu u sastavu tzv. Litičke smjese. Sastoji se od analgin i papaverin difenhidramina. U tom slučaju to će biti točno ako uzmete:
- 2 ml otopine dipirona;
- 1 ml Dimedrola;
- 2 ml papaverina.
Naravno, ova doza je dizajnirana za odraslu osobu i tinejdžera stariju od 14 godina.
Postavljanje analgina s difenhidraminom na temperaturi ne smije biti više od jednom svakih 6 sati. Ako vam ova mjera ne pomogne smanjiti toplinu, odmah se obratite liječniku za zakazivanje odgovarajućeg liječenja.
Kako analgin kuca temperaturu
Analgin lijeka oštro kuca temperaturu. To treba uzeti u obzir u daljnjem liječenju pacijenta. Ako vaša voljena osoba ima tjelesnu temperaturu iznad 39 stupnjeva Celzija, preporučujemo da mu odmah date pola litre tople prokuhane vode nakon uzimanja analgina s Dimedrolom.
S naglim padom temperature može doći do dehidracije. To će dovesti do povećanih simptoma opijenosti.
Je li moguće analginum s dimedrol djece
Ako želite koristiti Analgin s Dimedrolom, dozu za djecu treba izračunati na temelju njihove dobi i tjelesne težine. Izračun je detaljnije prikazan u sljedećoj tablici.
Injekcija na temperaturu analgetske djece
Analgin, papaverin, difenhidramin (triad) - indikacije
Visoka vrućica uzrokuje patnju ne samo za dijete, nego i za roditelje, pogotovo kada su u pitanju injekcije. Analgin, papaverin i difenhidramin najčešća su kombinacija groznice u djece, koja je korištena ranije i sada. Istina, posljednjih je godina pretrpjela neke male promjene, o kojima ću govoriti u nastavku. Navest ću primjere izračunavanja doze trijade na temperaturi kod djece.
Analginum, papaverin, djeca s difenhidraminom
Ako, boreći se s visokom temperaturom, pokušali sve metode fizičkog hlađenja (opisano u članku Što učiniti na visokim temperaturama kod djeteta), dali su antipiretik lijekovi tablete, suspenzije, čepići, (kako je detaljno opisano u publikaciji Temperatura u djece: paracetamol ili nurofen, što je bolje), ali nije postigao uspjeh, onda dolazi do kombinacije analgin, papaverin i dimedrol u istoj šprici.
Iako je trijada na svačijim usnama, međutim, prema najnovijim protokolima za pružanje medicinske skrbi na visokim temperaturama kod djece, Dimedrol je zamijenjen Suprastinom (antihistinom). Dokazano je da je upotreba suprastina u ovoj kombinaciji sigurnija za dijete nego dimedrol. Na učinkovitost suprastin (antihistin) nije inferiorna u dimedrol. Oba lijeka pripadaju skupini antihistaminskih lijekova (H1-blokatori histaminskih receptora).
Umjesto papavernije, neke preporučuju uporabu otopine drotaverina (no-shpy). U obliku tableta, ne-silos (drotaverin) može se koristiti za djecu od 6 godina, a u obliku otopine, nisu provedena klinička ispitivanja upotrebe beba. Stoga ću se samo držati papaverina.
Analgin (metamizol natrij) nema alternative i stoga ostaje nezamjenjiv u ovom trojstvu.
Analgin, difenhidramin (suprastin), papaverin - doziranje za dijete
Analgin ili metamizol natrij za injekcije dostupan je u dvije doze: 25% - 2 ml i 50% - 2 ml. U većini uputa, doza analgina izračunava se za godinu dana života, nažalost, čak iu protokolu medicinske skrbi za hipertermiju u djece, oni su dobno orijentirani. Možda ću ponoviti, ali točnije je izračunati dozu lijeka po težini, posebno kada je riječ o maloj djeci. Starost uopće nije pokazatelj specifične težine, zbog čega lijek može biti previše ili neće biti dovoljno za snižavanje temperature.
Analgina doza za djecu od 0 do 15 godina, izračunata: 25% 0,02 - 0,04 ml / kg; 50% 0,01 - 0,02 ml / kg ili 0,1 ml po godini života.
Papaverin za injekcije dostupan je u dozi od 2% - 2 ml. Djeca mlađa od jedne godine koriste se samo intramuskularno.
Doza papaverina za djecu od 0 do 14 godina je 0,7 mg / kg - 1 mg / kg, što odgovara 0,035 - 0,05 ml / kg. Pojednostavljenija shema - 0,1–0,2 ml po godini života. Djeci od 15 godina propisana je doza od 40 mg ili 2 ml otopine papaverin hidroklorida.
Suprasitn ili antihistin (kloropiramin hidroklorid) odnosi se na antihistaminske lijekove za sustavnu primjenu. Djeca mogu koristiti od 1 mjeseca života. Preporučena doza je: od 1 mjeseca do 12 mjeseci 0,01 ml / kg; od 1 godine do 6 godina - 0,5 ml; od 6 godina do 14 godina - 0,5 ml - 1 ml. Više od 14 godina - 1 ml.
Ako se vaše dijete ne ističe među svojim vršnjacima u fizičkom razvoju, ima standardne pokazatelje visine i težine, onda je lakše koristiti izračun lijeka za godinu života. Ako imate problema s prekomjernom težinom, ili obrnuto, tada upotrijebite isključivo izračun lijeka po kilogramu djetetove težine.
Trijada o temperaturi za djecu - proporcije (primjer izračunavanja doze)
Primjer izračunavanja doze trijade na temperaturi. Uzmite dijete od 4 godine s težinom od 20 kg.
Analgina 50% - 2 ml:
20 kg * 0,01 ml / kg (0,02 ml / kg) = 0,2 ml - 0,4 ml - izračunato prema težini djeteta;
ili 4 godine * 0,1 ml / godina = 0,4 ml - izračun za dob.
Papverin 2% -2 ml:
20 kg * 0,035 ml / kg (0,05 ml / kg) = 0,7 ml (1,0 ml) - fokusiranje na težinu;
4 godine * 0,1 ml / god (0,2 ml / god) = 0,4 ml (0,8 ml) - s naglaskom na dob djeteta.
Suprastin 2% - 1 ml:
Postoji samo jedan oblik izračunavanja - prema dobi: od 1 godine do 6 godina na 0,5 ml.
Ispada, kako bi se snizila visoka temperatura kod 4-godišnjeg djeteta težine 20 kg, potrebno je u jednoj štrcaljki skupiti sljedeću triadu: 0,4 ml analgina, 1 ml papaverina i 0,5 ml suprastina. U omjeru analgin: papaverin: suprastin, to će biti oko 1: 2: 1.
S poštovanjem, Skalitsky Mihail Alexandrovich
Postavite bilo koje pitanje liječniku besplatno!
Analgin i papaverin - kako se lijek zove
Kombinirani lijek analgin i papaverin, također je jedna od varijanti litičke mješavine, koristi se u odraslih i djece za hitnu skrb u visokim temperaturama ili drugim opasnim uvjetima. Alat ima niz nuspojava, tako da ga treba primijeniti strogo u skladu s indikacijama.
Je li moguće ometati papaverin i analgin u jednoj injekciji?
Kombinirani lijek analgin i papaverin
Moramo početi tako što ćemo reći da je takva kombinacija dopuštena. Doza se izračunava prema težini i starosti pacijenta, posebno kada je riječ o djetetu.
Omjeri su 1/1, tj. Uzima se jednaka količina lijekova. Radi veće učinkovitosti, ovoj smjesi se dodaje difenhidramin ili suprastin.
Kako funkcionira litička mješavina i zašto pomaže? Ako uzmemo u obzir učinak svakog lijeka zasebno, možemo vidjeti sljedeće:
- Metamizol (analgin) prvenstveno ublažava bol, ali kao dodatni učinak djeluje protuupalno i antipiretično. Najčešće se koristi za ublažavanje boli.
- Papaverin - antispazmodični lijek koji uzrokuje opuštanje glatkih mišića, uključujući krvne žile. Koristi se kao lijek za grčeve.
Antipiretički učinak dipirona na jednokratnu primjenu prilično je slab, ali u kombinaciji s vazodilatacijskim učinkom papaverina pojačava se. To je jedan od razloga zašto se koristi analgin, a ne jači antipiretici. Postoji i druga strana - nuspojave se također povećavaju. Alat se sastoji od tri komponente, zbog čega je dobio ime trijade.
Dimedrol djeluje protuupalno, antialergijski, smanjuje prekomjernu aktivnost imunološkog sustava. Obično se koristi za teške manifestacije alergije za ublažavanje simptoma. U kombinaciji s analginumom i papaverinom povećava antipiretičko i protuupalno djelovanje.
Suprastin je također antialergijski, djeluje nešto nježnije od difenhidramina. Koristi se u tripartitni umjesto Dimedrola za istu svrhu - za jačanje antipiretičkog učinka.
Lijek se koristi u obliku za injekcije. Za pripravak koriste se analgin 50% u ampulama, 2% papaverina u ampulama i 1% difenhidramina u ampulama ili suprastinu 2% u ampulama. Omjer lijekova 2/2/1. Točno doziranje izračunava se na temelju tjelesne težine pacijenta. U istu svrhu mogu se koristiti isti lijekovi u tabletama, ali su manje učinkoviti.
Koja je svrha propisivanja trijade?
Glavna svrha imenovanja trijade je smanjenje temperature. Zbog snažnog učinka i velikog broja nuspojava, ovaj lijek se koristi samo za tešku hipertermiju - više od 39 adults u odraslih i više od 40. U dojenčadi. Također se može koristiti na manje katastrofalnoj temperaturi ako pacijent ne može uzimati pilule ili je temperatura uzrokovala niz nuspojava (konvulzije, slabost, glavobolja s pogoršanjem vida).
Lijek brzo i učinkovito smanjuje temperaturu. Rezultat se može vidjeti u roku od 10-15 minuta - tjelesna temperatura pada na gotovo normalno.
U osnovi, litička se mješavina koristi za sprječavanje komplikacija, uključujući napade kod djece. Analgin i difenhidramin smatraju se zastarjelim lijekovima, imaju mnogo modernijih pandana, ali njihova kombinacija najviše smanjuje temperaturu, nadmašujući Nurofen i paracetamol u učinkovitosti.
Troychatka se koristi uglavnom u bolnicama ili klinikama, također se često koristi od strane liječnika "hitne". Nije poželjno koristiti ga kod kuće, iako se sve komponente, čak iu obliku injekcije, mogu kupiti u apoteci bez recepta. Primjena trijade kod djece starije od šest mjeseci je prihvatljiva.
Izračun doziranja za djecu i odrasle
Za odrasle, doza je 2 ml analgina, 2 ml papaverina, 1 ml dimedrola ili suprastina. Sve komponente su pomiješane u jednu špricu od 5 ml i injektirane strogo intramuskularno. Ljudi koji su pretili mogu trebati veću količinu smjese ili dvostruko uvođenje.
Glavna svrha imenovanja trijade
Lijek se ubrizgava u mišić, injekcija se mora dogoditi brzo, jer uzrokuje bol, a brže se ubrizgava lijek, što je pacijentu lakše prenijeti trenutak injekcije. Smjesa se može davati dnevno do dva puta, interval između injekcija nije manji od 6 sati.
Za djecu stariju od pola godine postoje dva algoritma za izračun doziranja - prema dobi i tjelesnoj težini. Za izračun starosti koristi se kombinacija 0,1 ml analgin-a i papaverina tijekom godine, odnosno 0,05 ml dimedrola. Lako je izračunati potrebnu dozu, a to možete učiniti brzo, a sve informacije koje liječnik treba je starost djeteta.
Izračunavanje težine je teže, ali točnije. Za svaki kilogram tjelesne težine djeteta morate unijeti 0,01 ml dipirena, istu količinu papaverina i 0,0005 ml dimedrola ili suprastina. Zbog zanemarivo malih doza kod vrlo male djece, antihistaminik ne može biti uključen u smjesu. Prednosti izračuna težine - omogućuje preciznije izračunavanje doze lijeka. Nedostaci - morate znati točno težinu djeteta, a samo roditelji male djece mogu imati točne brojke.
Kao primjer izračuna možete dati sljedeću shemu. Na primjer, pacijent je dijete od 6 godina s tjelesnom težinom od 25 kg. Ako računate na temelju starosti, potrebno mu je 0,6 mg dipirona, 0,6 mg papaverina i 0,3 mg dimedrola. Ako brojate po težini, brojevi će biti sljedeći - aspirin 0,3 mg, papaverin - 0,3 mg, dimedrol - 0,1 mg. Kao što možete vidjeti, brojevi se razlikuju za polovicu.
Djeca starija od 15 godina uzimaju lijek u dozama za odrasle. Djeca mlađa od šest mjeseci nisu preporučljiva.
Varijacije u sastavu trijade
Postoji nekoliko vrsta litičke mješavine, a koju izabrati određuje nekoliko čimbenika. U pravilu su važne starost pacijenta, njegovo zdravstveno stanje, opće stanje tijela, kao i prisutnost određenih lijekova u bolnici.
Pripravak nužno sadrži analgin kao glavnu antipiretičku komponentu. Zamjenom s acetilsalicilnom kiselinom ili paracetamolom značajno se ne pojačava učinak, ali povećava rizik od nuspojava.
Papaverin može biti odsutan u sastavu, ako postoji nedostatak u bolnici ili je kontraindiciran pacijentu. Ovaj lijek ne zamjenjuje.
Diphenhydramine se ne koristi u djece mlađe od godinu dana - u takvim slučajevima potrebna je premala doza koja neće imati željeni učinak. Ako je Dimedrol kontraindiciran, zamjenjuje ga suprastin.
U kombiniranom pripravku moguće su sljedeće kombinacije:
- Analgin / difenhidramin (za odrasle).
- Analgin / papaverin (za djecu do godinu dana).
- Analgin / papaverin / difenhidramin (najučinkovitija opcija).
- Analgin / papaverin / suprastin (ako je dimedrol kontraindiciran).
Učinkovitost različitih kombinacija može varirati, igrajući ulogu uključujući pojedinačne čimbenike. Primjerice, u bolesnika s vaskularnom distonijom djelotvornost mješavine bez papaverina niža je nego kod nje, a kod bolesnika koji nemaju takvu bolest, učinkovitost obje varijacije je blizu.
Dodijelite trijadu i odlučite koja će varijacija biti učinkovitija, treba li samo liječnik. Budući da lijek ima niz nuspojava, samo-liječenje može biti opasno ne samo za zdravlje, nego i za život pacijenta.
Nuspojave trijade
Troychatka se koristi samo jednom, tako da njegove nuspojave nemaju vremena u potpunosti očitovati - za njihov razvoj, česta uporaba lijekova je potrebno. Najčešća nuspojava je pospanost uzrokovana antihistaminskim lijekom i oštar pad temperature, ali s jakom toplinom prilično je dobra.
U roku od 2 sata nakon ubrizgavanja trijade bolesniku se ne preporuča tjelesna aktivnost, potrebno je izbjegavati nagli prijelaz u okomiti položaj i nagle promjene temperature, jer je moguće sniziti krvni tlak i ortostatsku hipotenziju. Radna sposobnost nakon uzimanja trijade se ne povećava i može se čak i smanjiti, stoga se ne smije smatrati sredstvom za brzo podizanje bolesnog pacijenta na noge.
Uzimanje trijade može uzrokovati krvarenje iz ulkusa želuca, akutnog lijeka hepatitisa, aspirinske astme, poremećaja krvarenja. To se u pravilu događa u prisutnosti odgovarajućih bolesti. Individualna netolerancija na sastojke lijeka može se manifestirati u obliku urtikarije, edema ili po život opasnih manifestacija, na primjer, Layelov sindrom ili angioedem. To je još jedan od razloga zašto je bolje uzeti trijadu u bolnicu.
Česta uporaba litičke mješavine može biti ovisna i neosjetljiva na druge antipiretičke lijekove. Taj je učinak osobito vidljiv u djetinjstvu, kada je pacijent najosjetljiviji na takve učinke.
kontraindikacije
Ova se mješavina ne može koristiti kod djece mlađe od šest mjeseci. Neki stručnjaci savjetuju da se čeka još više - do godinu dana. U djeteta litička smjesa može uzrokovati nepovratno oštećenje termoregulacije i regulaciju žilnog tonusa, uz to je lako plakati predoziranjem.
Lijekovi koji su dio litičke mješavine često su alergični, a njihova kombinirana uporaba povećava rizik od reakcija preosjetljivosti. Ako je u pacijentu ili njegovim roditeljima zabilježena netrpeljivost litičke smjese, nemoguće je koristiti trijadu.
Ako pacijent ima bol u trbuhu zbog visoke temperature - ne treba davati lijekove protiv bolova, uključujući i trijadu. To maske simptome upala slijepog crijeva, kolecistitisa i drugih bolesti trbušnih organa, komplicira dijagnozu, a liječnik će izgubiti vrijeme, ne vidi jasnu kliničku sliku, neće moći odmah pomoći pacijentu.
Interval uvođenja triade - 6 sati ili više. Ako se za to vrijeme temperatura nije smanjila ili smanjila, već se ponovno povećala, nije moguće ponovno uzeti litičku smjesu. Morate se posavjetovati s liječnikom kako biste saznali razloge za tako tešku hipertermiju.
Bolesti u kojima je triada kontraindicirana:
- Pogoršanje želučanog i duodenalnog ulkusa.
- Nastavak ili nedavno prestalo krvarenje.
- Akutni ili kronični hepatitis.
- Poremećaj glomerularne filtracije u bubrezima.
- Patologija koštane srži.
- Neke duševne bolesti.
Predoziranje i interakcija
Predoziranje se događa ako se doza izračuna pogrešno (osobito često u djece, adolescenata i odraslih osoba s nedovoljnom tjelesnom masom ili jednostavno dodavanjem krhkih tvari), kao i kod ponovljene primjene litičke smjese u razmaku od više od 6 sati nakon prethodne injekcije.
Simptomi predoziranja - mučnina, snižavanje krvnog tlaka, crvenilo lica, teškoće kod viđenja i govora, letargija, pospanost. U teškim slučajevima mogući su napadi, delirij, halucinacije, gubitak svijesti, smrt je vrlo rijetka. Ali nije isključeno.
Liječenje predoziranja kod kuće je nemoguće. Roditelji mogu djetetu dati enterosorbent (aktivni ugljen, smektu) i pozvati hitnu pomoć. U bolnici se predoziranje liječi intravenskom injekcijom otopina (fiziološka otopina, glukoza), provodi se praćenje vitalnih tjelesnih funkcija i vrši se simptomatsko liječenje. Ako je potrebno, propisati hemodijalizu.
Troychatka pospješuje djelovanje protuupalnih, analgetskih i antipiretičkih lijekova ne-hormonalne i hormonalne prirode. Kada se to dogodi isto povećanje u nuspojavama. Također povećava učinkovitost antihipertenzivnih lijekova, tableta za spavanje, sedativa, antidepresiva.
Uzimanje trijade na pozadini liječenja hepatotoksičnim lijekovima (među kojima su nenormalne funkcije jetre) pojačava njihove nuspojave. To je kategorički neprihvatljiva kombinacija s citostaticima i anti-tumorskim sredstvima. Također se ne može kombinirati s alkoholom.
Drugi načini da se temperatura spusti
Ako je lytic mješavina kontraindicirana za pacijenta, a vi još uvijek morate srušiti temperaturu, možete koristiti niz drugih metoda. Najjednostavniji i najčešći od njih je fizičko hlađenje. Da bi se to postiglo, pacijent se nanosi na čelo s vlažnom krpom, u teškim slučajevima dopušteno je cijelo umotavanje u mokru ploču. Temperatura u prostoriji mora biti najmanje 20 stupnjeva.
Još jedna uobičajena metoda - trljanje votke ili alkohola. Dopušteno je samo u odraslih, jer se u djece alkohol lako apsorbira kroz kožu i može izazvati trovanje alkoholom. Bilo bi sigurnije staviti bocu s vrućom vodom s ledom na pacijentovo čelo ili prsa.
Ako dijete ima trbuščić, a istodobno i visoku temperaturu, čišćenje klistira s hladnom vodom pomoći će. To se ne može učiniti ako postoje znakovi upale i jake boli u trbuhu.
Na bilo koji način smanjiti temperaturu bez lijekova nužno pojačano pijenje. Preporučljivo je koristiti toplu ili hladnu mineralnu vodu - kompenzira gubitak elektrolita znojem i urinom, a istodobno će doprinijeti uklanjanju bakterijskih toksina. Ako bolest nije zarazna, pijenje puno tekućine pomoći će izbjeći dehidraciju. To je osobito važno kod djece jer se takvi procesi razvijaju mnogo brže.
Još jedan životni hack o korištenju papaverina u sljedećem videozapisu:
Kompatibilnost Dimedrol i Analgin i Papaverina
Dešava se da djelovanje jednog lijeka nije dovoljno za određenu bolest, pa ih morate kombinirati. Mnogi se pitaju o tome što pomaže, te kako se difenhidramin i analgin, te papaverin.
Diphenhydramine i Analgin, te Papaverin se koriste za ublažavanje boli, temperature, upale, smanjenje otekline i vazodilatacije.
Što pomaže?
Pojedinačno, lijekovi imaju sljedeća svojstva:
- Analgin - ublažava bol;
- Papaverin - ublažava grčeve;
- Dimedrol - smiruje središnji živčani sustav i djeluje antihistaminsko.
Zajedno, ovi alati se koriste u svim granama medicine za ublažavanje boli, temperature, upale, smanjenje oteklina, vazodilataciju. Koriste se za povišeni krvni tlak, pogoršanje hemoroida, proširenih vena, zatajenje srca, ozljede i nakon operacije.
posljedica
Učinak ovisi o dozi i kombinaciji. U međuvremenu, lijekovi imaju jedan učinak, a zajedno - drugi.
analginum
To je analgetik iz farmakološke skupine nesteroidnih protuupalnih lijekova. Glavna aktivna tvar je metamizol natrij, koji ima analgetska svojstva. Koristi se u svim vrstama boli - glava, uho, zubni, menstrualni, neuralgija. U kombinaciji trijade ima antipiretički učinak.
Dostupan Analgin u obliku otopine za injekcijske tablete, kapi za oralnu primjenu, rektalne supozitorije.
papaverin
Lijek spada u skupinu antispazmodičnih lijekova. Temeljem iste komponente - papaverin hidroklorida. Smanjuje ton glatkih mišića i djeluje antispazmodično. U velikim dozama, utječe na rad središnjeg živčanog sustava, pruža sedativ imovine. Dostupno u nekoliko oblika doziranja - svijeće, tablete, otopina za IV.
U velikim dozama, papaverin utječe na rad središnjeg živčanog sustava, osiguravajući sedativnu osobinu.
difenhidramin
Antihistaminsko antialergijsko sredstvo. Aktivna komponenta pripravka je difenhidramin (dimedrol). Ima antialergijsko djelovanje i koristi se kod urtikarije, edema, traumatskih ozljeda mekih tkiva.
Dostupan u obliku otopine za injekcije i tableta. Tu su i čepići Analdim, gdje je sastav Dimedrol i Analgin. Često se koristi za smanjenje visoke temperature kod djeteta. Aspirin s difenhidraminom može se koristiti za smanjenje temperature odraslih osoba.
Diphenhydramine nije dostupan bez recepta u ljekarnama, pa se može zamijeniti s diazolinom ili deksametazonom.
Mogu li ponijeti sa sobom?
Troychatka - alat koji se sastoji od 3 komponente u isto vrijeme. Koriste ga ambulantni ili bolnički liječnici za hitno olakšanje tjeskobe, olakšanje hipertenzivne krize. Također, lijek se koristi u kirurgiji za ublažavanje bolova i opuštanje mišićnog tkiva.
Kako uzeti?
Kombinacija 3 lijeka uzima se kao intramuskularna injekcija. U jednoj štrcaljki pomiješajte 2 ml Analgin-a ili Aspirina, ako je dostupno u obliku otopine, 1 ml Dimedrola i 2 ml Papaverina. U pojedinačnim slučajevima, doza se može prilagoditi prema procjeni liječnika.
kontraindikacije
Koristeći triplet, važno je razmotriti kontraindikacije za uporabu svih 3 lijeka:
- lijekovi s idiosinkrazijom:
- zatajenje jetre i bubrega;
- trudnoća i dojenje;
- ne za djecu mlađu od 12 godina.
U prisutnosti dijabetesa ili drugih kroničnih bolesti, mogućnost korištenja lijekova određuje liječnik.
Nuspojave
Mješavina lijekova s pogrešnim prijemom može izazvati nuspojave - mučninu, povraćanje, glavobolju, alergijsku reakciju. Ako se pojave neželjeni simptomi, obratite se liječniku.
Recenzije
Alena, 51, Togliatti
Već nekoliko godina patim od hipertenzije, au lošim vremenskim uvjetima ili tijekom bolesti, krvni tlak dramatično raste. Nepodnošljiva glavobolja, mučnina, lupanje srca. Liječnik koji je nazočio već dugo savjetuje korištenje trijade za brz oporavak dobrobiti. Hipertenzivna kriza se događa 1-2 puta godišnje, štedeći kombinaciju tih lijekova.
Irina, 35 godina, Magnitogorsk
Ove proizvode koristim na povišenim temperaturama i loše se osjećam u ljetnoj sezoni, kada neke biljke cvatu. Alat učinkovito eliminira alergije, ublažava natečenost, poboljšava stanje.